naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga ketvirtadienį gali pritarti naujoms sankcijoms Baltarusijai, pranešė „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL).

Europos Sąjunga ketvirtadienį gali pritarti naujoms sankcijoms Baltarusijai, pranešė „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL).

REKLAMA

ES užsienio reikalų ministrai ketina uždegti žalią šviesą trečiam sankcijų Baltarusijai paketui ketvirtadienį per susitikimą vaizdo konferencijos formatu. [Aktyvisto Ramano] Bandarenkos nužudymas pagreitino procesą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė RFE/RL žurnalistas Rikardas Jozwiakas (Rikardas Jozviakas).

Vis tik vienas diplomatinis šaltinis pirmadienį pareiškė naujienų agentūrai „Interfax“, kad ši konferencija nebus oficialus ES Tarybos susitikimas – taigi, ministrai negalės priimti teisiškai įpareigojančio sprendimo.

„Diskusijų metu ministrai gali kelti bet kokius klausimus. Gali būti, kad ministrai pasieks politinį susitarimą dėl tokio paketo priėmimo“, – pažymėjo šaltinis, bet pabrėžė, kad sankcijų klausimas net nėra įtrauktas į susitikimo darbotvarkę.

REKLAMA

Anksčiau Briuselis „nežmonišku ir gėdingu Baltarusijos pareigūnų veiksmų rezultatu“ pavadino civiliniais drabužiais apsirengusių saugumo pajėgų narių kankinto R. Bandarenkos žūtį Minske.

REKLAMA

„Europos Sąjunga nuoširdžiausią užuojautą pono Bandarenkos šeimai ir draugams. ES reiškia solidarumą su visais baltarusiais, kurie po suklastotų rugpjūčio 9 dieną įvykusių prezidento rinkimų nukentėjo ir tebekenčia nuo Baltarusijos valdžios veiksmų“, – rašoma penktadienį Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) išplatintame pareiškime.

Briuselis priminė, kad Bendrija jau taiko sankcijas 55 baltarusių pareigūnams, kuriuos laiko atsakingais už bendrapiliečių persekiojimą. ES taip pat pagrasino įvesti Minskui papildomas baudžiamąsias priemones, jei represijos tęsis.

REKLAMA

Tuo metu Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pirmadienį nurodė, kad Baltarusijos režimo pareigūnų, kuriems yra taikomos ES sankcijos, sąrašas turėtų pailgėti iki daugiau kaip 200 pavardžių.

„Tariamės su kitomis šalimis, kad jos plėstų, gilintų sankcijų sąrašus. Nuo praeitos savaitės aktyviai dirbame dėl ekonominių sankcijų verslo subjektams ir valstybinėms įmonėms, maitinančioms režimą. Be to, laukiama, kad ES šalys artimiausiu laikus išplės asmeninių sankcijų sąrašą iki daugiau kaip 200 pavardžių“, – sakoma S. Cichanouskajos štabo išplatintame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos lyderė pažymėjo, kad jos komanda šiuo metu deda pastangas, kad būtų persvarstytos tarptautinės paramos Baltarusijai sutartys, siekiant užtikrinti, „jog pinigai būtų skiriami ne režimui, o tiesiogiai Baltarusijos visuomene“.

S. Cichanouskaja pridūrė, kad taip pat siekiama, jog „užsienio bankai liautųsi kredituoti Baltarusijos [bankus], visų pirma valstybinius – „Belarusbank“ ir „Belagroprom“, ir su jais bendradarbiauti“.

„Aptarinėjame galimybę atjungti Lukašenkos režimą nuo SWIFT sistemos“, per kurią vyksta tarptautiniai tarpbankiniai atsiskaitymai, sakoma S. Cichanouskajos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų