• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį po mirties apdovanojo keturis policijos pareigūnus, trečiadienį žuvusius dėl rusų paliktų minų Chersono srityje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį po mirties apdovanojo keturis policijos pareigūnus, trečiadienį žuvusius dėl rusų paliktų minų Chersono srityje.

REKLAMA

Apie tai prezidentas pranešė savo „Telegram“ kanale.

„Ką tik pasirašiau dekretus dėl policininkų, kurių gyvybes vakar Chersono srityje nusinešė rusų minos, apdovanojimo po mirties“, – pranešė jis.

„Jie darė viską dėl ukrainiečių saugumo. Grįždami po vienos iš užduočių – kai iš okupantų slėptuvių, kurių Chersono srityje buvo daug, atėmė ginklus ir šaudmenis – policininkai pateko į minų spąstus“, – tęsia V. Zelenskis.

Anot jo, būtent su šia rusų teroro forma – paliktomis minomis – Ukrainai teks kovoti dar daugelį metų.

„Teroristai sąmoningai stengiasi palikti kuo daugiau mirtinų spąstų. Užkastos minos, užminuoti pastatai, automobiliai ir infrastruktūra...“ – pastebi prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai dar žiauresnis ir bjauresnis sprendimas nei raketų, nes nėra tokios kovos su minomis sistemos, kuri galėtų sunaikinti bent dalį grėsmės, kaip tai daro mūsų priešlėktuvinės gynybos sistema“, – priduria jis.

REKLAMA

Primename, kad trečiadienį Chersono srityje tarnybos metu žuvo keturi Čerkasų policininkai. Nacionalinės policijos duomenimis, dar keturi pareigūnai buvo sužeisti, dėl jų gyvybių kovoja gydytojai.

„Nacionalinės policijos Čerkasų srities vyriausiojo skyriaus viršininkas Michailas Kuračenka, sprogmenų technikas Ihoris Melnikas, kinologas Serhijus Nenada ir Umanės rajono policijos skyriaus budėtojo padėjėjas Vadimas Perižokas – mūsų kolegos išėjo amžinybėn“, – cituojama Ukrainos policija.

REKLAMA
REKLAMA

Minėti pareigūnai dirbo jungtiniame būryje Chersono srityje. Jie vykdė stabilizavimo priemones deokupuotoje teritorijoje – fiksavo rusų padarytus nusikaltimus, nustatė žmonių laidojimo, kalinimo ir kankinimo vietas, demaskavo kolaborantus, konfiskavo ginklus ir šaudmenis, išminavo gyvenvietes ir priešo pozicijas.

„Šiandien mūsų kolegos išvyko į dar vieną misiją, kurios tikslas – patikrinti vietinių gyventojų informaciją apie okupantų paliktą slėptuvę. Michailo Kuratčenkos vadovaujama specializuota operatyvinė grupė, kinologas su šunimi ir sprogmenų technikas atvyko į priešo pozicijų vietą netoli Fedorovkos kaimo.

Jie konfiskavo šaudmenų, sprogmenų ir naikinimo ginklų. Jau grįždami atgal policininkai pateko į minosvaidžio spąstus, kurie paleido užkastą miną, pagamintą iš didelio kalibro artilerijos šaudmenų. Vaikinai susisprogdino ant priešo minų ir šaudmenų kaskados. Trys mūsų kolegos žuvo vietoje, vienas mirė ligoninėje. Gydytojai kovoja dėl dar keturių policininkų gyvybių“, – pranešė policija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų