REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
140
V. Zelenskis (nuotr. SCANPIX)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako nematantis jokių ženklų, kad Rusijos ir Ukrainos karas greitai baigsis.

140

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako nematantis jokių ženklų, kad Rusijos ir Ukrainos karas greitai baigsis.

REKLAMA

„Šiandien yra 72-oji karo diena, ir mes dar nematome karo pabaigos. Iš Rusijos pusės nejaučiame ir nematome jokio noro jį nutraukti. Ir nematome patenkinamų sprendimų iššūkiams, kuriuos Rusija išprovokavo šiuo karu, spręsti.

Nuo vasario 24 d. nebuvo nė vienos dienos, kad nebūtų kalbėta apie ginklų suteikimą, sankcijų Rusijai sugriežtinimą ir panašiai. Nebuvo nė vienos dienos, kad nesiderėtume dėl saugaus išėjimo ir „žaliojo koridoriaus“ Mariupolio apgulties zonoje esantiems žmonėms“, – Karališkąjame tarptautinių santykių institute (Chatham House) kalbėjo jis.

V. Zelenskis teigia, kad Ukraina nori kuo greičiau pasiekti pergalę kare ir atkurti savo vietisumą, rašo UNIAN.

Ukrainos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Rusijos ir Ukrainos karas turės pasaulinių pasekmių daugelyje sričių. Pirmiausia kalbama apie iššūkius aprūpinant žmones maistu. Pasak V. Zelenskio, įprastos maisto produktų tiekimo grandinės dėl karo regione sutriko.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto V. Zelenskis pastebi, kad pasaulio lyderiai jau pradeda suvokti visuotines karo pasekmes.

Zelenskis įvardijo, kada Ukraina sutiktų su taikos sutartimi

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis sako, kad sutiktų su taikos sutartimi, jei ji numatytų, kad Rusijos kariai atsitrauktų ir grįžtų į savo pozicijas, užimtas prieš prasidedant invazijai.

REKLAMA

BBC paklaustas, ką minimaliai Rusija turėtų padaryti, kad Ukraina sutiktų su taikos sutartimi, V. Zelenskis pareiškė, jog tai turėtų būti „Rusijos pajėgų sugrįžimas ten, kur jos buvo vasario 23 d.“

„Tačiau tam reikia diplomatinio dialogo“, – teigė V. Zelenskis.

„Iš mūsų pusės, dar ne visi diplomatiniai tiltai sudeginti“, – pridūrė jis.

Pasak BBC, V. Zelenskis konkrečiai nepaminėjo Rusijos aneksuoto Krymo, tačiau prezidento atsakymas leidžia suprasti, kad pasirengta pripažinti Rusijos kontrolę pusiasalyje.

Taip pat neaišku, ką taikos sutartis reikštų Donecko ir Luhansko teritorijoms Ukrainos rytuose, kurias nuo 2014 m. taip pat iš dalies kontroliuoja prorusiški separatistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų