naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina ir jos partneriai daro viską, kad šalies pajėgos kuo greičiau gautų modernius tankus, sako prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukraina ir jos partneriai daro viską, kad šalies pajėgos kuo greičiau gautų modernius tankus, sako prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo penktadienį kreipdamasis į ukrainiečius, rašo „Ukrinform“.

Anot V. Zelenskio, padėtis fronte išlieka labai sudėtinga, ypač Donecko srityje.

„Esu dėkingas visiems mūsų kariams, kurie atlaiko įnirtingą okupantų spaudimą, aiškiai ir visapusiškai vykdo savo užduotis ginti mūsų pozicijas. Ir net tokiomis sudėtingomis sąlygomis, kokios yra fronto linijoje, jie perduoda Ukrainai gerą žinią“, – sakė prezidentas.

Tęsdamas kalbą jis padėkojo kelioms brigadoms už gerus rezultatus fronte ir pranešė Kyjive penktadienį kalbėjęsis su Lenkijos gynybos ministru.

„Jis kartu su kitais partneriais ir Ukrainos gynybos ministru dalyvavo trečiajame mūsų tankų koalicijos valstybių narių susitikime. Darome viską, kad mūsų kariai kuo greičiau gautų modernius tankus“, – pabrėžė jis.

REKLAMA

V. Zelenskis taip pat padėkojo JAV už naują pagalbos Ukrainai paketą.

„Dėkoju prezidentui J. Bidenui, visiems laisvės draugams Kongrese ir kiekvienam amerikiečiui už šią apčiuopiamą paramą!

REKLAMA

Dabar turime dirbti kartu, kad ši pagalba Ukrainai būtų suteikta kuo greičiau“, – teigė ukrainiečių prezidentas.

JAV paskelbė apie 2,2 mlrd. dolerių vertės naują ginkluotės ir amunicijos Ukrainai paketą

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie naują ginklų ir amunicijos Ukrainai paketą, kurio vertė siekia 2,2 mlrd. JAV dolerių (2 mlrd. eurų).

Pasak Pentagono, į paketą įtraukta daugiau šaudmenų didelio mobilumo raketinės artilerijos sistemoms HIMARS, kurios Ukrainos pajėgoms leido smogti taikiniams už Rusijos fronto linijos, daugiau oro gynybos sistemų ir šarvuotų transporto priemonių.

REKLAMA

Be to, numatoma perduoti nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų (GLSDB), kurios galėtų beveik dukart – iki 150 km – padidinti Kyjivo smūgių Rusijos kariniams taikiniams nuotolį.

„Jie gaus ilgesnio nuotolio pajėgumų ... kurie jiems leis vykdyti operacijas ginant savo šalį ir atkovoti savo suverenią teritoriją“, – pareiškė Pentagono atstovas spaudai Patas Ryderis (Petas Raideris).

Ukrainos vadovai pastaruoju metu prašė skubiai atsiųsti ilgesnio nuotolio amunicijos, o ketvirtadienį buvo pranešta, kad amerikiečiai suteiks neskelbiamą skaičių nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų, kurių veikimo nuotolis yra apie 150 kilometrų. Iki šiol ilgiausias JAV suteiktų raketų nuotolis buvo maždaug 80 kilometrų.

REKLAMA
REKLAMA

Gavusios GLSDB, Ukrainos pajėgos įgytų galimybę smogti taikiniams, tokiems kaip pagrindinės Rusijos pajėgų tiekimo linijos, ginklų sandėliai ir aviacijos bazės, Rusijos okupuotose Donbaso, Zaporižios ir Chersono srityse bei šiaurinėje okupuoto Krymo dalyje. 

P. Ryderis sakė nežinąs, kaip Ukraina planuoja panaudoti šias bombas, kurias gamina „Boeing“ ir „Saab“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų