REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankėsi Charkive ir įteikė miesto merui „Miesto didvyrio“ apdovanojimą, rašo UNIAN.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankėsi Charkive ir įteikė miesto merui „Miesto didvyrio“ apdovanojimą, rašo UNIAN.

REKLAMA

Vizito metu šalies prezidentas taip pat surengė susitikimą dėl padėties regione.

V. Zelenskiui buvo pateikta informacija apie deokupuotų teritorijų atstatymo eigą, infrastruktūros atkūrimą ir pagalbos nukentėjusiems gyventojams teikimą.

Susitikimo metu prezidentas Charkivo merui Igoriui Terechovui įteikė garbingą apdovanojimą „Ukrainos miestas didvyris“. Apdovanojimas skirtas Charkivui siekiant įamžinti gyventojų didvyriškumą ir tvirtybę ginant miestą Rusijos agresijos prieš Ukrainą atrėmimo metu.

„Norėčiau padėkoti Charkivo miestui. Tai tikrai miestas didvyris. Jo gyventojų dėka šis gražus miestas gina mūsų nepriklausomybę greta kitų mūsų valstybės miestų“, – kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat įteikė valstybinius apdovanojimus kariškiams, pasižymėjusiems ginant Charkivo sritį nuo okupantų.

 

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

REKLAMA

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų