• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos kariuomenei priklausančios raketos atplaiša nukrito šalia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio rezidencijos.

Rusijos kariuomenei priklausančios raketos atplaiša nukrito šalia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio rezidencijos.

REKLAMA

NEXTA pasidalinti kadrai atskleidė, kad rezidencijos, esančios Konča-Zaspoje, kieme rasta raketos detalė. 

Savo ruožtu V. Zelenskis pakomentavo: „Nepataikė“. 

Išvengė bent trijų pasikėsinimų

Nuo karo pradžios prieš Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį buvo surengti mažiausiai trys bandymai jį nužudyti. Žmogžudystėms už akių užbėgta, kai Rusijos žvalgyba FSB informavo Ukrainą apie dvi atskiras samdinių grupes, kurioms pavesta nužudyti būtent Ukrainos prezidentą.

„Galiu pasakyti, kad gavome informacijos iš FSB, kurie nenori dalyvauti šiame kruviname kare“, – vietinėms televizijoms sakė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos sekretorius, rašo „The Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Du iš tų bandymų priskiriami „Wagner“ grupei. Jiems pasisekus, Maskva būtų galėjusi nusikratyti tiesioginės atsakomybės už žmogžudystes.

REKLAMA

„Jie eitų ten su labai aukšto lygio misija, ką rusai norėtų paneigti, – valstybės vadovo galvos nukirsdinimas yra didžiulė misija“, – laikraščiui sakė vienas diplomatinis šaltinis.

Ukraina savaitgalį planuoja dalyvauti trečiame derybų su Rusija rate 

Ukraina planuoja surengti derybų su Rusijos pareigūnais trečią ratą, mėginant susitarti dėl Maskvos pradėtos karinės invazijos užbaigimo, penktadienį pranešė vienas iš Kyjivo derybininkų.

REKLAMA
REKLAMA

„Trečias ratas galėtų įvykti rytoj ar poryt – mes nuolat palaikome ryšį“, – aštuntąją karo dieną sakė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

Kalbėdamas Ukrainos vakaruose esančiame Lvivo mieste M. Podoliakas sakė, kad Kyjivas tiesiog laukia Kremliaus atsakymo dėl derybų laiko patvirtinimo.

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo biuras pranešė, kad kancleris telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir buvo patikintas, kad derybos atsinaujins savaitgalį.

Per du ankstesnius susitikimus, įvykusius prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos, nepavyko sustabdyti kovų, bet šalys iš principo sutarė bent užtikrinti humanitarinius koridorius, kad galėtų pasitraukti civiliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų