24 metų Antonas Peraire-Bueno ir 28 metų Jamesas Peraire-Bueno kaltinami sukčiavimu elektroniniu būdu ir pinigų plovimu. JAV teisingumo departamentas teigė, kad įtariamas apiplėšimas yra pirmasis tokio pobūdžio nusikaltimas, rašo BBC.
Nusikaltimą įvykdė prieš metus
Prokurorai taip pat teigė, kad broliai, kaip pranešama, įgiję išsilavinimą Masačusetso technologijos institute (MIT), nusikaltimą įvykdė 2023 m. balandį.
„Broliai Peraire-Bueno pavogė 22 mln. eurų „Ethereum“ kriptovaliuta, pasinaudodami technologiškai sudėtinga, pažangiausia schema, kurią planavo kelis mėnesius ir įvykdė per kelias sekundes“, – sakė generalinio prokuroro pavaduotoja Lisa Monaco.
Ji pridūrė, kad Vidaus pajamų tarnybos (IRS) agentai atliko svarbų vaidmenį išaiškinant „pirmąją tokio pobūdžio elektroninio sukčiavimo ir pinigų plovimo schemą“.
Prokurorai tvirtina, kad abu jie naudojosi unikaliais įgūdžiais, kuriuos įgijo „viename iš prestižiškiausių pasaulio universitetų“, kad pasinaudotų „Ethereum“ sandorių patvirtinimo procesu.
Schema verčia abejoti vientisumu
„Kaltinamųjų schema verčia abejoti pačiu blokų grandinės (red. – viešasis kriptovaliutų mokėjimo registras) vientisumu“, – paskelbtame pareiškime sakė JAV prokuroras Damianas Williamsas.
Įtariama, kad broliai vogė iš „Ethereum“ prekiautojų, apgaule gaudami prieigą prie nebaigtų privačių sandorių. Taip jie pakeitė sandorius, kad gautų aukų kriptovaliutas.
Šiam procesui, kurį, tyrėjai vadino „išnaudojimu“, įvykdyti prireikė vos kelių sekundžių. Kai su broliais susisiekė „Ethereum“ atstovas, jie atsisakė grąžinti lėšas ir ėmėsi veiksmų, kad išplautų ir paslėptų pavogtą pelną.
Prokurorai pažymi, kad tai pirmas kartas, kai dėl tokios „naujoviškos“ sukčiavimo formos pareikšti baudžiamieji kaltinimai. Jei jie bus pripažinti kaltais, kiekvienam iš jų gresia daugiau nei 20 metų kalėjimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!