„WikiLeaks“ įkūrėjas leistųsi suimamas, jeigu tam pritartų Jungtinės Tautos

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as, jau ne vienerius metus gyvenantis Ekvadoro ambasadoje Londone, pareiškė, kad jau penktadienį pasiduotų Didžiosios Britanijos policijai, jeigu Jungtinių Tautų komitetas nutartų, kad jo laisvė nebuvo nepagrįstai suvaržyta.

„Jeigu JT rytoj paskelbtų, kad pralaimėjau savo bylą prieš Jungtinę Karalystę ir Švediją, išeisiu iš ambasados penktadienio vidurdienį ir leisiuosi suimamas britų policijos, nes nebebūtų jokios prasmingos perspektyvos toliau apeliuoti“, – sakoma ketvirtadienį paskelbtame jo pranešime.

„Vis dėlto, jeigu aš laimėčiau, o valstybės būtų pripažintos veikusios neteisėtai, tikiuosi, kad man bus nedelsiant grąžintas pasas ir bus nutraukti tolesni mėginimai mane areštuoti“, – pridūrė jis.

J.Assange'as slapstosi Ekvadoro ambasadoje Londono vakariniame rajone jau ilgiau negu trejus metus, vengdamas būti išduotas Švedijai, kuri jį įtaria išprievartavimu, nors aktyvistas tuos kaltinimus neigia.

Australas „WikiLeaks“ įkūrėjas baiminasi, kad jis galiausiai būtų išduotas Jungtinėms Valstijoms, norinčioms jį teisti dėl šimtų tūkstančių įslaptintų karinių ir diplomatinių dokumentų nutekinimo.

REKLAMA

2014 metų rugsėjį jis pateikė skundą prieš Švediją ir Britaniją JT darbo grupei dėl savavališko sulaikymo, teigdamas, kad trukdymas jam laisvai palikti ambasadą prilygsta neteisėtam kalinimui.

Tos grupės sprendimas nebūtų teisiškai įpareigojantis, bet kai kurie kiti asmenys, kaip pranešama, anksčiau buvo paleisti dėl jiems palankių šios JT darbo grupės sprendimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų