Vokietijos socialdemokratų (SPD) lyderiai sudarė pagrindinių reikalavimų kanclerei Angelai Merkel sąrašą prieš sekmadienį įvyksiantį susitikimą, kurio metu jie sieks užsitikrinti 200 svarbių partijos narių palaikymą oficialioms deryboms dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

Tarp tų reikalavimų – minimalaus 8,5 euro (30,4 lito) valandinio darbo užmokesčio įvedimas visoje šalyje, vienodas atlyginimas už tą patį darbą vyrams ir moterims, finansinių transakcijų mokestis, didesnės investicijos į infrastruktūrą ir švietimą, strategija augimui ir įdarbinimui euro zonoje skatinti.

Tačiau sąraše neminimas mokesčių didinimas Vokietijos turtingiausiems žmonėms, kurį SPD propagavo per rinkimus, o kanclerė kategoriškai atmetė.

A.Merkel konservatorių blokas, kurį sudaro jos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir seserinė Bavarijos partija – Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) – rugsėjo 22-osios rinkimuose iškilo kaip stipriausia politinė jėga, bet jam trūksta kelių vietų iki parlamentinės daugumos, todėl jis turi ieškoti koalicijos partnerio.

REKLAMA

SPD, kuri, smarkiai atsilikusi nuo A.Merkel bloko, liko antroje vietoje, nuo pat pradžių laikoma labiausiai tikėtina koalicijos partnere, tačiau partija laikosi kietakaktiškos pozicijos, nes nori išvengti klaidų, kurias padarė savo „didžiojoje koalicijoje“ su A.Merkel nuo 2005 iki 2009 metų.

Socialdemokratams šių rinkimų rezultatai buvo prasčiausi nuo Antrojo pasaulinio karo, ir daugelis eilinių narių labai skeptiškai vertina dar vieną tokią sąjungą.

„Šį kartą galiu garantuoti, kad nesudarysime koalicijos susitarimo, pagal kurį darome dalykus, priešingus tam, ką žadėjome per rinkimus“, – šeštadienį laikraščiui „Bild“ sakė SPD pirmininkas Sigmaras Gabrielis (Zigmaras Gabrielis).

Deklaracijos projekte, kurį S.Gabrielis sekmadienį prašys pasirašyti SPD branduolio, sakoma, kad SPD „sutinka pradėti oficialias koalicijos derybas su ketinimais suformuoti vyriausybę“.

Partija sutinka, kad kai kurie kompromisai bus būtini, bet sąraše pateikia 10 „esminių“ punktų, pradedant minimaliu darbo užmokesčiu.

Tarp kitų reikalavimų yra vienodos pensijos buvusiose Vakarų ir Rytų Vokietijose, galimybė turėti dvigubą pilietybę ir priemonės, padedančios derinti darbą su šeimos gyvenimu.

Jeigu, kaip tikimasi, S.Gabrielis sekmadienį užsitikrins partijos paramą, derybos dėl koalicijos politikos ir postų naujoje vyriausybėje prasidės trečiadienį. Jos gali trukti daugiau kaip mėnesį.

Vokietijos rinkėjai, tarptautiniai investuotojai ir Berlyno sąjungininkės Europoje daugiausia tikėjosi didžiosios koalicijos ir nedaug kas prognozuoja, kad galiausiai pasiektas partnerystės susitarimas smarkiai paveiktų A.Merkel atsargią vidaus ir užsienio politiką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų