• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo susitikimo su Kinijos premjeru Li Qiangu darbotvarkėje antradienį – prekyba, klimato kaita ir karas Ukrainoje.

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo susitikimo su Kinijos premjeru Li Qiangu darbotvarkėje antradienį – prekyba, klimato kaita ir karas Ukrainoje.

REKLAMA

Tai pirmasis Li Qiango vizitas į užsienį nuo tada, kai buvo paskirtas eiti Kinijos ministro pirmininko pareigas.

Susitikimas Berlyne yra septintas kartas, kai Vokietija ir Kinija rengia aukšto lygio vyriausybių konsultacijas, ir vyksta praėjus dienai po Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, kuris rodo Pekino pastangas užmegzti ryšius su Vakarais ir pagerinti pašlijusius santykius.

Li Qiangas, buvęs Komunistų partijos sekretorius Šanchajui, kovą perėmęs premjero postą, pirmadienį susitiko su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu, o oficialių derybų išvakarėse vakarieniavo su O. Scholzu kanceliarijoje.

Vokietija nori palaikyti gerus ryšius su Kinija, kuri yra didžiausia jos prekybos partnerė, nepaisant nerimo dėl didėjančio Pekino agresyvumo ir atsisakymo kritikuoti Rusijos invaziją į Ukrainą. Neseniai paskelbtoje Vokietijos nacionalinio saugumo strategijoje Kinija apibūdinama kaip „partnerė, konkurentė ir sisteminė varžovė“.

REKLAMA
REKLAMA

O. Scholzas sakė, kad nori išvengti pernelyg didelės priklausomybės nuo Kinijos prekybos ir diversifikuoti Vokietijos pagrindinių prekių tiekimą – šį požiūrį jis pavadino rizikos mažinimu – ir kartu atmetė idėją atsiskirti nuo Kinijos. Šią poziciją praėjusį mėnesį palaikė ir Didžiojo septyneto šalių grupė, kurių dauguma yra labai priklausomos nuo prekybos su Kinija.

REKLAMA

Vis dėlto Vokietija pripažino, kad tokias svarbias pasaulines problemas kaip klimato kaita galima išspręsti tik kartu su Kinija, o oficialus antradienio susitikimo šūkis – „Veikime tvariai kartu“.

Kinų užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas praėjusią savaitę sakė, jog  Vokietijos pasirinkimas kaip pirmoji Li Qiango stotelė „visiškai atspindi didelę reikšmę, kurią Kinija teikia santykiams su Vokietija“. Jis teigė, kad Kinija tikisi „pasiųsti pasauliui teigiamų signalų, kad būtų stiprinamas dialogas ir bendradarbiavimas“, ir prisijungti prie iššūkių sprendimo, kad būtų skatinama pasaulio ekonomikos gerovė ir plėtra.

Po apsilankymo didžiausioje Europos Sąjungos ekonomikoje Li Qiangas vyks į antrą pagal dydį ekonomiką – Prancūziją, kur dalyvaus prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) iniciatyva rengiamame aukščiausiojo lygio susitikime dėl naujo pasaulinio finansavimo pakto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų