Vokietija turi naują užsienio politikos vadovą

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis buvo paskirtas šalies užsienio reikalų ministru penktadienį, praėjus kelioms dienoms po jo pasitraukimo iš šių metų visuotinių rinkimų kovos, kurioje jis turėjo mesti iššūkį kanclerei Angelai Merkel.

Socialdemokratų lyderis antradienį pareiškė, kad dėl savo mažų reitingų užleidžia partijos lyderio vietą savo partijos kolegai Martinui Schulzui, buvusiam Europos Parlamento vadovui – jis bus pagrindinis partijos kandidatas varžytis dėl kanclerio posto.

57 metų S.Gabrielis Vokietijos diplomatijos vadovo poste pakeičia Franką-Walterį Steinmeierį. Pastarasis vasario viduryje greičiausiai bus išrinktas naujuoju Vokietijos prezidentu.

Darbą baigiantis dabartinis prezidentas Joachimas Gauckas patvirtino S.Gabrielio atsistatydinimą iš ekonomikos ministro posto, kurį perėmė Brigitte Zypries.

S.Gabrielio centro kairioji Socialdemokratų partija (SPD) yra jaunesnioji koalicijos partnerė A.Merkel konservatyviajame Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos seserinės Bavarijos partijos Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) bloke.

REKLAMA

Jeigu po visuotinių rinkimų kairieji ir dešinieji suformuos dar vieną „didžiąją koaliciją“, kuriai vadovaus A.Merkel partija, S.Gabrielis turėtų likti užsienio reikalų ministru.

Pirmoji naujojo ministro užsienio kelionė bus į Paryžių – sekmadienį jis susitiks su savo Prancūzijos kolega Jeanu-Marcu Ayrault.

„Paryžių ir Berlyną siejanti partnerystė, artima draugystė ir pasitikėjimas yra labai svarbūs ir užsienio reikalų ministrui Gabrieliui, todėl jis iš karto vyksta į Paryžių“, – ministerijos atstovas pareiškė žurnalistams.

S.Gabrielis tikisi apsilankyti Jungtinėse Valstijose, kai tik Senatas pritars Rexo Tillersono kandidatūrai į JAV valstybės sekretoriaus postą, pridūrė atstovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų