Vokietija imasi griežtinimų: kai kur nuo šiol – tik respiratoriai

Vokietija įvedė naujas taisykles, nurodančias, kokias kaukes galima dėvėti keliaujant viešuoju transportu arba apsipirkinėjant. Pateikiama informacija apie kaukes ir kaip atskirti medicininę kaukę nuo paprastos.

Kanclerė Angela Merkel ir 16-os Vokietijos federalinių žemių lyderiai nusprendė pakeisti su kaukėmis susijusius apribojimus. Nuo šiol autobusuose, traukiniuose, tramvajuose ir parduotuvėse bus privaloma dėvėti medicinines arba chirurgines kaukes.

„Thelocal.de“ praneša, kad yra leidžiami FFP2 arba FFP3 tipo respiratoriai, taip pat paprastos medicininės ar chirurginės kaukės.

Slaugos namų darbuotojams privaloma dėvėti FFP2 tipo kaukes, suteikiančias geresnę apsaugą.

Pateikiama informacija, kurią reikia žinoti Vokietijos gyventojams.

Kokia kaukė laikoma medicinine?

Medicininėmis vadinamos vienkartinės chirurginės kaukės, kurios dengia burną ir nosį. Respiratoriai, pavyzdžiui, FFP2 arba N95 tipų, taip pat yra leidžiami.

Medžiaginės kaukės ir kitos veido dengimo priemonės, tarp jų šalikai bei veido skydeliai, įvedus naujas taisykles, parduotuvėse ir viešajame transporte yra draudžiami.

Kuo skiriasi chirurginės, medžiaginės ir FFP2 tipo kaukės?

Veidą dengiančios apsaugos priemonės tapo koronaviruso simboliu. Tačiau, kaip teigia ekspertai, jos visos yra skirtingos.

Chirurginės kaukės

Vienkartinės kaukės, vadinamos chirurginėmis arba medicininėmis (parodytos fotografijoje žemiau), nėra respiratoriai, ir neapsaugo nuo įvairių mažų dalelių, dujų ar ore esančių chemikalų.

Jos veikia kaip apsauginis barjeras, apsaugantis nuo aptaškymų, dulksnos ir didesnių lašelių patekimo į dėvinčiojo burną ar nosį.

Respiratoriai

Respiratoriai apsaugo nuo pavojingų teršalų, esančių ore. Jie neleidžia ore esančioms dalelėms ir, galimai, aerozoliams patekti į kvėpavimo takus. Respiratoriai yra gaminami iš keleto audinio ir popieriaus sluoksnių, o jų viduje yra specialūs filtrai.

Sakoma, kad FFP2, FFP3 ir N95 tipų respiratoriai apsaugo geriau, nei medžiaginės ar medicininės kaukės.

Respiratoriai priklauso asmeninių apsaugos priemonių produktų kategorijai.

„Kasdieninės“ arba medžiaginės kaukės

Medžiaginės kaukės paprastai neturi jokio filtravimo efekto. Jos nėra tokios patikimos kaip medicininės kaukės, tačiau vis tiek gali padėti suvaldyti viruso plitimą. Kuo daugiau audinio sluoksnių yra kaukėje, tuo ji saugesnė.

REKLAMA

Šis principas yra pritaikomas visoms kaukėms – jos neapsaugos jūsų nuo viruso šimtu procentų. Todėl ekspertai perspėja apie netikrą saugumo jausmą. Svarbu ne tik kokia kaukė yra dėvima, bet ir kaip elgiasi ją dėvintis asmuo, taigi, net esant su kauke, svarbu atsiminti laikytis saugaus atstumo.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-27 17:11:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES padare bizni su normaliom kaukem. Keletas bobutes Merkel draugu-verslininku pastate gamykla brangesniu kaukiu ir kad greisciau atsipirktu bobute Merkel ivede naujas taisykles.
COVID-19 isterija geras biznis su valdzia susijusiais verslininkais.
Atsakyti
-3

C
Colpan.
2021-01-28 15:43:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vokietijoj medicins draudimas ,vienam menesiui 6st.respiratorius dovanoja nuo 60m amziaus ,o tai jie lidl kainuoja tik 0,99ct
Atsakyti
0

G
Gasdinimai tesiasi
2021-01-29 09:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel gasdina naujomis viruso atmainomis, vel prigalvoja nauju draudimu, grieztina ir taip sunkias zmoniu gyvenimo salygas, vel isras kitu budu kaip zmones sukirsinti tarpusavyje, kad veliau visi butu suvakcinuoti. Pradzioje sake, kad kaukes negelbsti nuo viruso, veliau- kad gelbsti, dabar- vel ne. Ir kada baigsis tos patycios is zmoniu? Devekite kad ir skafandrus, sedekite namuose, vykdykite visus antzmogiu reikalavimus- niekas nepasikeis, viruso bangos tesis, nes taip nusprende pasaulio galingieji verslininkai. Ir virusas cia ne prie ko. Padarys bizniuka su vakcinomis, iskris zmones kaip muses ir misija bus ivykdyta. O jus to norite?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų