„Federalinė vyriausybė padidins 2016 metų biudžetą 3 mlrd. eurų, atsakydama į padėtį su pabėgėliais ir prieglobsčio ieškotojais, o regioninės žemių vyriausybės ir vietos valdžia skirs dar 3 mlrd. eurų“, – nurodė konservatyvioji Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir Socialdemokratų partija (SPD) bendrame pranešime, kurias buvo paskelbtas vėlai sekmadienį.
Vokietija planuoja šiemet priimti rekordinį skaičių prieglobsčio prašytojų – 800 tūkst. žmonių.
Iki rugsėjo 24 dienos vyriausybė tarsis su regionų administracijomis, kaip tos lėšos bus eikvojamos, sakoma valdančiųjų partijų pranešime.
„Šiomis savaitėmis ir mėnesiais Vokietija tapo kelionės tikslu precedento neturinčiam skaičiui pabėgėlių, kurie ieško apsaugos nuo karo, persekiojimų ir nepriteklių“, – pažymėjo vyriausybė.
Berlynas gyrė „solidarumo bangą“, pademonstruotą tiems pabėgėliams Vokietijos žmonių, taip pat sakė, kad pajėgi šalies ekonomika leis atremti iššūkius, kurių kils juos priėmus.
Vokietija, kuri yra didžiausia Europos ekonomika, pabėgėlių priėmė daugiau negu bet kuria kita šalis, Bendriją krečiant didžiausiai migracijos krizei nuo Antrojo pasaulinio karo.
Prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos tų žmonių padaugės iki 800 tūkst. – keturiskart daugiau negu per praeitus metus. Jų išlaikymas valstybei kainuos 10 mlrd. eurų.
Vien praeitą savaitgalį apie 17 tūkst. migrantų pateko į šalį per Bavariją, nurodė federalinė policija.
Vokietijoje padaugėjo ksenofobinių demonstracijų ir išpuolių prieš užsieniečius, ypač buvusioje komunistinėje Rytų Vokietijoje, bet daugelis žmonių laikosi nuomonės, kad jų šalis dėl tamsios karo metų ir Holokausto istorijos yra ypatingą pareigą padėti pabėgėliams, juolab kad jos ekonomika yra pakankamai pajėgi.
Rekordinis pabėgėlių antplūdis pakeis Vokietiją
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pareiškė, kad rekordinis pabėgėlių antplūdis per ateinančius metus pakeis didžiausią Europos ekonomiką.
„Dabar patiriame tai, į ką šalis turės susitelkti ir kas ją pakeis per ateinančius metus“, – sakė A.Merkel, kai vien praeitą savaitgalį į Vokietija atvyko apie 20 tūkst. migrantų.
„Norime, kad šie pokyčiai būtų teigiami, ir tikime, kad galime tai pasiekti“, – pridūrė ji.
Viena Vokietija negali išspręsti Europos pabėgėlių krizės
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį sakė žurnalistam Berlyne, kad praeitas savaitgalis, per kurį į šalį atvyko apie 20 tūkst. migrantų, buvo „jaudinamas, kai kada atimantis žadą“.
A.Merkel sakė, kad Vokietija suteiks apsaugą tiems, kuriems jos reikia, bet visi, kuriems negali būti suteiktas prieglobstis, turės greitai sugrįžti į savo šalis.
Lyderė taip pat pabrėžė, kad Europos didžiausia ekonomika nepageidauja viena prisiimti visą pabėgėlių krizės naštą.
„Vokietija yra šalis, pageidaujanti priimti žmonės, bet pabėgėliai gali būti priimami visose Europos Sąjungos šalyse tokiu būdu, kad rastų prieglobstį nuo pilietino karo ir persekiojimų“, – pabrėžė ji.
Pagal ES kvotų planą Vokietija priims 31 tūkst. pabėgėlių, Prancūzija – 24 tūkst., sako šaltinis
Vokietija ir Prancūzija priims beveik pusę iš 120 tūkst. pabėgėlių, kurie bus perkelti pagal Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio) planą, pirmadienį pranešė vienas šaltinis.
Pagal J.-C.Junckerio planą dėl privalomų pabėgėlių kvotų ES valstybėms, kuris bus pristatytas trečiadienį, Vokietija priims 31 443 migrantus, o Prancūzija - 24 031, kad būtų palengvinta pabėgėlių antplūdžio našta Graikijai, Italijai ir Vengrijai, sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP.
Numatoma, kad Ispanija priims 14 931 pabėgėlį, sakė šaltinis.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pirmadienį spaudos konferencijoje patvirtino, kad jo šalis per ateinančius dvejus metus priims 24 tūkst. pabėgėlių.
Europą imtis skubių veiksmų paskatino visuomenės pasipiktinimas mažo sirų berniuko Aylano Kurdi, kuris buvo rastas negyvas viename Turkijos paplūdimyje, nuotraukos. Mažylis nuskendo kartu su broliu ir mama, kai šeima praėjusią savaitę mėgino iš Turkijos pasiekti Graikiją.
J.-C.Junckeris šį planą dėl 120 tūkst. pabėgėlių paskirstymo turėtų pristatyti trečiadienį, kai Europos Parlamente skaitys metinį pranešimą apie padėtį Europos Sąjungoje.
Tačiau daug valstybių, tarp jų Vengrija, griežtai pasisako prieš pabėgėlių kvotas, o ankstesnis Europos Komisijos vadovo planas dėl privalomo 40 tūkst. pabėgėlių paskirstymo birželį vykusiame ES viršūnių susitikime buvo atmestas. Tąkart buvo susitarta dėl 32 tūkst. pabėgėlių paskirstymo savanorišku pagrindu.