Vyriausybės inspektoriai ir kariai Venesueloje uždarė daugiau kaip 70 parduotuvių, kurios kaltinamos mėginimu pasipelnyti per valiutos devalvaciją.
Kariai tikrina prekių kainas parduotuvėse, o žmonės rikiuojasi eilėse apsipirkti, mat baiminasi, kad kainos kils, praneša BBC.
Šalies prezidento Hugo Chavezo teigimu, Venesuelos valiutos bolivaro devalvavimas mažiausiai 17 proc. paskatins konkurenciją ir sumažins priklausomybę nuo importo.
Sekmadienį jis įspėjo, jog į, jo žodžiais tariant, spekuliaciją įsivėlęs verslas bus uždarytas arba perimtas.
Po prezidentų pareiškimų prekybai vėl prasidėjus, nemažai prekybos centrų ir kitų įmonių perėmė valstybės mokesčių inspektoriai. Valstybinė naujienų agentūra ABN praneša, jog maisto, mašinų dalimis prekiaujančios parduotuvės laikinai uždarytos „dėl spekuliacijos ir dėl to, jog keitė prekių kainas“.
Oficialus bolivaro keitimo kursas, nustatomas vyriausybės dekretu, po paskutiniosios devalvacijos 2005 gegužę buvo stabilus po ir siekė 2,45 bolivarus už 1 JAV dolerį.
Tačiau penktadienį prezidentas H. Chavezas paskelbė, jog nuo šiol bus du valiutos kursai – 2,6 bolivaro už dolerį, taikomas „svarbiausioms“ importo prekėms, ir 4,3 bolivaro už dolerį – visoms likusioms prekėms.
BBC korespondento Willo Granto teigimu, iš karto po prezidento pareiškimo prie technikos ir elektronikos prekių parduotuvių nusidriekė ilgos eilės. Pirkėjai baiminasi, jog kainos smarkiai išaugs.
Venesueloje infliacija yra didžiausia iš visų Lotynų Amerikos šalių ir siekia apie 25 proc. Šalies prezidentas tvirtina, kad naujos priemonės padės ją suvaldyti, tačiau daugelis ekonomikos ekspertų prognozuoja, jog artimiausiu metu padėtis tik dar labiau pablogės.