• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip sakė vienas olandas, bloga žinia yra ta, jog šioje šalyje uždrausta rūkyti kavinėse, tačiau geroji žinia - marihuaną galima rūkyti ir toliau, rašoma „Lietuvos žiniose“.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos 1 dienos Olandija prisijungė prie didėjančio rato Europos šalių, kurios sugriežtino tabako vartojimą viešose vietose: joje įsigaliojo draudimas rūkyti kavinėse, restoranuose ir baruose. Naujasis Nyderlandų įstatymas tebeleidžia rūkyti marihuaną blogą šlovę įgijusiuose vadinamuosiuose Kavos namuose, jei tik narkotikas nemaišomas su tabaku.

REKLAMA

Kavinių ir barų savininkai baiminasi, kad jų verslą gali ištikti nuosmukis. Kavos namai taip pat greičiausiai nukentės nuo draudimo, nes dauguma marihuaną rūkančių olandų kanapes maišo su tabaku. Nyderlandų maisto ir vartotojų produktų saugumo tarnyba pranešė iškart pradėsianti tikrinti, kaip laikomasi draudimo. Pažeidėjams gali būti skirtos iki 2 400 eurų (apie 8 300 litų) baudos.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausiais duomenimis, nuo 2000 metų rūkalių skaičius Olandijoje sumažėjo beveik 100 tūkstančių. Iki šiol tabako dūmu mėgaujasi kiek mažiau negu ketvirtadalis Nyderlandų gyventojų.

Rūkymo draudimai Europoje

•    Didžioji Britanija: rūkyti viešose ir darbo vietose Anglijoje uždrausta 2007 metų liepos 1 dieną, praėjus keliems mėnesiams, kai tai padarė Velsas ir Šiaurės Airija, o Škotija užgesino cigaretes 2000-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•    Danija: paskutinė iš Šiaurės šalių uždraudė rūkyti 2007 metų rugpjūtį baruose, kavinėse ir restoranuose, didesniuose nei 100 kv. metrų.

•    Prancūzija: pradėjo 2008 metus be cigarečių kavinėse, restoranuose ir baruose. Viešose vietose užsirūkę žmonės rizikuoja gauti 450 eurų baudą, o verslo savininkai už tai, kad leido - 750 eurų.

REKLAMA

•    Vokietija: nuo sausio 1 dienos pradėta drausti rūkyti baruose ir restoranuose didžiojoje šalies dalyje.

•    Graikija: turi daugiausia rūkalių Europoje - rūko 45 proc. suaugusiųjų. Tai viena pirmųjų šalių, 2002 metais uždraudusi rūkyti viešose vietose, tačiau įstatymas neliečia barų ir dar negalioja, taikomas tik viešajame transporte.

REKLAMA

•    Airija: 2004-ųjų kovą uždrausdama tabaką švenčiausioje savo institucijoje - alubaryje - šalis tapo pirmoji, po kurios ir visoje Europoje domino principu ėmė plisti palankus požiūris į barus ir kavines be tabako.

•    Italija: nuo 2005 metų sausio kavinėse, restoranuose ir kitose viešose vietose italai mėgaujasi savo espresso be dūmelio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•    Norvegija: nuo 2004 metų birželio 1 dienos uždrausta rūkyti baruose ir restoranuose, tačiau darbo vietose leista turėti įrengtą rūkymo kampelį.

•    Portugalija: nuo šių metų įsigaliojęs įstatymas draudžia rūkyti, bet mažesni nei 100 kv. metrų barai gali rinktis. Rūkymo vietas leista įrengti viešuosiuose pastatuose, tačiau nebeleidžiama įsigyti cigarečių jaunesniems nei 18 metų žmonėms.

REKLAMA

•    Ispanija: cigarečių pardavimas kasmet mažumėlę krenta nuo 2005 metų sausio 1 dienos, kai įsigaliojo draudimas rūkyti darbo vietose.

•    Turkija: draudimas rūkyti viešose vietose įsigaliojo šiemet nuo gegužės, šalyje rūko bemaž du trečdaliai vyrų.

•    Malta, Švedija, Latvija, Lietuva, Estija, Belgija ir Islandija taip pat priėmė antitabako įstatymus, kurie taikomi barams, kavinėms ir restoranams arba darbo vietoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų