Vašingtone policija pašovė ginklą Kapitolijuje išsitraukusį vyrą

Policija pirmadienį pašovė ginkluotą vyrą prie įėjimo į JAV Kapitolijaus lankytojų centrą, sukeldama paniką per įtemptą pavasario turistinį sezoną šalies sostinėje Vašingtone, kuriame po praėjusią savaitę Briuselyje įvykdytų teroro išpuolių buvo padidintas pavojaus lygis.

Įtariamasis, kuris, kaip nurodė policija, yra žinomas teisėsaugos pareigūnams, buvo sulaikytas ir nugabentas į ligoninę, kur jam buvo atlikta operacija. Kaip praneša policija, jo būklė buvo kritinė, bet stabili.

Kaip pažymima, incidentas nėra susijęs su teroru.

Policija nurodė, kad viena incidento vietoje buvusi moteris taip pat nežymiai nukentėjo ir buvo hospitalizuota.

Dėl incidento maždaug valandai buvo uždarytas pačiame Vašingtono centre esantis Kapitolijus, kurio darbuotojams ir išsigandusiems lankytojams buvo nurodyta nedelsiant slėptis saugiose vietose.

Baltieji rūmai, prie kurių tūkstančiai buvo susirinkę į kasmetinį velykinių kiaušinių ridenimo renginį, taip pat buvo trumpam uždaryti – kaip pranešama, kai kažkoks žmogus pamėgino užlipti ant JAV prezidento rezidencijos tvoros, bet tas incidentas greitai baigėsi.

REKLAMA

Įstatymų leidėjai šiuo metu yra paleisti švęsti Velykų, tačiau turistai šios šventės metu užplūsta Vašingtoną, kuriame kaip tik pradeda žydėti vyšnios. Per Velykų savaitę sostinę taip pat lanko daug moksleivių grupių.

„Manome, jog tai veiksmas paskiro žmogaus, kuris dažnai lankėsi Kapitolijuje prieš tai, todėl nėra pagrindo manyti, jog tai kažkas daugiau nei kriminalinė veika“, – žurnalistams sakė Kapitolijaus policijos viršininkas Matthew Verderosa.

M.Verderosa nurodė, kad įtariamasis, kurio jis neįvardijo, įėjo į saugumo kontrolės postą lankytojų centre.

Per įprastinę apžiūrą jis „išsitraukė į ginklą panašų daiktą ir nukreipė jį į pareigūnus. Pareigūnas iššovė ir pataikė į įtariamąjį“, – sakė M.Verderosa ir pridūrė, kad incidento vietoje buvo rastas ginklas.

M.Verderosa pažymėjo, kad per incidentą nenukentėjo nei vienas pareigūnas. Jis taip pat nurodė, jog kol kas nežinoma, kiek pareigūnų šovė į įtariamąjį.

„Dievo pranašas“

Vietos žiniasklaida ir JAV Kapitolijaus policija įtariamąjį identifikavo kaip 66 metų Larry Dawsoną iš pietinės Tenesio valstijos.

Šiaurės Karolinos senatorius Richardas Burras televizijai CNN sakė, kad įtariamasis buvo „sutrikusios psichikos“.

Įtariamasis anksčiau buvo patekęs į teisėsaugos akiratį: pernai spalį jis buvo suimtas, kai sutrikdė Atstovų Rūmų posėdį, šaukdamas, kad yra „Dievo pranašas“.

Policija nurodė, kad jam buvo iškelti kaltinimai dėl užpuolimo, panaudojant mirtiną ginklą, ir policijos pareigūno ginkluoto užpuolimai. Už abu šiuos kaltinimus JAV sostinėje numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Po arešto praeitais metais Kolumbijos apygardos Aukštesnysis Teismas nurodė L.Dawsonui nesiartinti prie Kapitolijaus, rodo teismo protokolai. Teismo dokumentuose sakoma, kad L.Dawsonas spalį buvo suimtas Kapitolijoje, kai atsistojo Atstovų Rūmų posėdžių salės viešame balkone ir pradėjo garsiai skelbti citatas iš Biblijos.

L.Dawsonas nepasirodė lapkritį turėjusiame įvykti teismo posėdyje. Jo laiške, pateiktame teismui dėl tos bylos, sakoma: „Nevykdysiu teismo nurodymo ir neatvyksiu į jūsų biurą.“

REKLAMA

„Nebesileisiu valdomas kūno ir kraujo – tik Dieviškosios Dievo Meilės!!!!“ – rašė jis.

Uždarytas lankytojų centras

Kapitolijaus lankytojų centras, kuriame turistai pereina saugumo patikrą ir pradeda gidų vadovaujamas ekskursijas po dideliu kupolu papuoštus rūmus, liko uždarytas po to incidento, kad policija galėtų atlikti tyrimo procedūras.

„Tikimės, kad rytoj Kapitolijaus lankytojų centras dirbs įprastu režimu. Taigi, žmonės galės saugiai lankyti Jungtinių Valstijų Kapitolijų ir jo narių biurus“, – nurodė M.Verderosa.

Per ši incidentą policijos pareigūnai buvo pasiųsti budėti prie pastato įėjimų. Šalimais matėsi stovintis greitosios pagalbos automobilis.

Šiaurės Karolinoje gyvenantis Jeffas Westbrockas, kuris tą saulėtą dieną lankėsi Vašingtone su savo šeima, buvo pagrindinėje lankytojų centro salėje, kai prasidėjo pastarasis incidentas.

Pasak jo, Kapitolijaus policijos pareigūnai sušuko visiems gultis ant žemės, o vėliau turistai buvo išvesti į šalimais esančias patalpas, toliau nuo įvykio vietos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų