Vadina vakcinacijos pavyzdžiu: ekspertai patarė laukti palankaus žvaigždžių išsidėstymo ir ieškoti beždžionės metais gimusių moterų

Jau 85 proc. Butano suaugusiųjų gavo pirmąją skiepų nuo COVID-19 dozę. Analogiškais rezultatais pasaulyje gali džiaugtis tik Izraelis ir Seišelių salos, tačiau ten tam prireikė trijų mėnesių. Valstybė Himalajuose tai sugebėjo įgyvendinti per 8 dienas, labai nestandartiniu būdu.

Nedidelė budistinė karalystė dar prieš kelias dienas skelbė, kad 470 tūkst. iš 770 tūkst. jos gyventojų sulaukė pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės. Balandžio 9-ąją jau buvo paskiepyta daugiau nei 61 proc. butaniečių ir pagal vakcinuotų gyventojų procentą aplenktas ilgai pagal šį rodiklį lyderiavęs Izraelis.

Vakcina buvo pagaminta Indijoje ir nuo sausio pamažu kaupiama sandėliuose. Butanas pasirinko skirtingą taktiką nuo daugelio kitų valstybių. Vietoje to, kad skirstytų gautas vakcinas pagal prioritetus ar amžiaus grupes, jie nusprendė palaukti, kol nebus sukaupta pakankamai dozių, kad galėtų paskiepytų visus iškart.

Kreipėsi į budistus, o šie patarė ieškoti beždžionės metais gimusių moterų

Valdžia metų pradžioje kreipėsi patarimo į Zhungo Dratshango vadovaujamą budistų vienuolių grupę. Šie paaiškino, kad „nepalankus žvaigždžių išsidėstymas“ reiškia, jog vakcinavimą reikia sustabdyti dviem mėnesiams, o vėliau dar įsitikinti, kad pirmoji dozė bus suleista moterimi, gimusiai beždžionės metais, tokio pat amžiaus kitai moteriai, rašoma „The Economist“.

Valdžios atstovai pakluso šioms rekomendacijoms, nors jau turėjo Indijos dovanotų vakcinų ir galėjo pradėti skiepijimo programą. Vietoje to po kelių mėnesių buvo surengtas iškilmingas valstybinis renginys.

Nepaisant keistos skiepijimo programos, Butanas naudojo ir griežtas „pasaulietines“ kovos su pandemija priemones – buvo įvedami ir griežti „lokdaunai“, ir privalomas kaukių dėvėjimas ar atstumo laikymosi taisyklė.

„The Telegraph“ pažymima, kad toks skiepijimo tempas leido mažytei valstybei pralenkti daug turtingesnes valstybes. Maža to, šalyje iki pandemijos oficialiai dirbo 37 gydytojai ir 3 tūkst. sveikatos sferos darbuotojų.

Nepaisant religingumo, Butano valdžia veikia inovatyviais moksliniais metodais. Karalius nurodė suorganizuoti daugiau nei 1,2 tūkst. vakcinacijos taškų savo valdomoje nedidelėje valstybėje.

Viso iki šios dienos Butane, kuriame yra kiek daugiau nei 770 tūkst. gyventojų, buvo užregistruota 896 koronaviruso atvejai, vienas jų baigėsi mirtimi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų