Pristabdytas skiepijimas „Johnson&Johnson“ vakcina JAV, po to kai 18 žmonių patyrė stiprų šalutinį poveikį

Ketvirtadienį viename Šiaurės Karolinos vakcinavimo punkte buvo sustabdytas skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina nuo koronaviruso. 18 asmenų patyrė stiprias nepageidaujamas reakcijas. Keturi asmenys buvo paguldyti į vietines ligonines.

„Reakcijos, kurias patyrė kai kurie pasiskiepiję asmenys, atitinka dažnus šalutinius vakcinos poveikius“, – teigė Veiko apygardos atstovai pranešime apie nepageidaujamas reakcijas Rolio miesto „PNC arena“ skiepijimo centre.

Centre skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina buvo sustabdytas vienai dienai, kaip sakė atstovai: „Atsargumo dėlei.“

Kaip praneša „CBS17“, pareigūnai iš Veiko apygardos, kurioje yra įsikūręs Rolio miestas, šiuo metu konsultuojasi su valstijos sveikatos priežiūros departamentu, siekdami nuspręsti, kaip reiktų tęsti skiepijimą klinikoje.

Veiko apygardos atstovai teigė, kad tolimesni nurodymai apie skiepo naudojimą bus paskelbti, kai Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ekspertai baigs skiepijimo punkto patikrinimą.

Iš pradžių nebuvo aišku, kokias reakcijas asmenys patyrė po pasiskiepijimo. Veiko apygardos sveikatos apsaugos departamentas situacijos iškart nekomentavo.

Vos kelios valandos prieš šį įvykį, dėl panašaus incidento buvo nutrauktas skiepijimas ir viename Kolorado skiepijimo centre. Vienuolika asmenų patyrė tokius šalutinius poveikius kaip vėmimas ir svaigulys. Du iš jų pateko į ligoninę.

Tiesa, reiktų nepamiršti, kad Rolyje esantis vakcinavimo punktas kasdien paskiepija daugiau kaip 2 000 žmonių, taigi tik nedidelis skaičius žmonių, gavusių „Johnson & Johnson“ vakciną, patyrė šalutinius poveikius, televizijai „WRAL“ sakė apygardos atstovė spaudai Stacey Beard.

Reakcijas Kolorado klinikoje patyrę asmenys sudaro mažiau nei 1 proc. iš visų 1 300 tądien pasiskiepijusių žmonių. Iki šiol daugiau nei 4,5 mln. amerikiečių yra gavę „Johnson & Johnson“ vienos dozės skiepą. Nustatyta, kad šios vakcinos šalutiniai efektai yra lengvesni, palyginus su „Pfizer“ ar „Moderna“ gamintomis vakcinomis.

REKLAMA

Šalutiniai poveikiai reikia tikėtis pasiskiepijus bet kuria vakcina. Tačiau tai sunkus metas skiepą sukūrusiai „Johnson & Johnson“.

Visai neseniai farmacijos kompanija turėjo sunaikinti 15 mln. vakcinos dozių, po to kai Baltimoro gamykloje Marilendo valstijoje buvo netyčia panaudotas „AstraZeneca“ vakcinos ingredientas. Ši gamykla vienu metu gamino abi šias vakcinas. Tačiau JAV pareigūnai ramino amerikiečius, kad išsiųstos „Johnson & Johnson“ vakcinos siuntos nebuvo paveiktos.

„The New York Times“ atskleidė, kad tiek „AstraZeneca“, tiek „Johnson & Johnson“ vakcinas gaminančios „Emergent BioSolutions“ gamyklos Baltimore darbuotojai sumaišė dviejų skiepų sudedamąsias dalis ir taip sugadino 15 mln. „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių.

Baltimore esanti gamykla kol kas nėra gavusi JAV maisto ir vaistų administracijos patvirtinimo. Praeitą savaitę federalinis sveikatos apsaugos pareigūnas „Reuters“ sakė, kad nei viena čia pagaminta vakcina iki šiol nebuvo panaudota masiniam skiepijimui.

Kolorado valstijoje įkurtas laikinas vakcinavimo centras buvo uždarytas, po to kai 11 „Johnson & Johnson“ vakcina pasiskiepijusių asmenų pradėjo jausti pykinimą ir galvos svaigimą, sakė „Centura Health“ kompanijos, prižiūrinčios punktą, atstovė.

CDC ir vietiniai pareigūnai šiuo metu tiria kiekvieną atvejį. Tiesa, šalutinius poveikius iš viso patyrė mažiau nei 1 proc. tą dieną šiose dviejose klinikose paskiepytų asmenų. Jau ketvirtadienio vakarą pareigūnai nustatė, kad Kolorado gyventojų patirtos reakcijos neturėtų kelti nerimo dėl vakcinos.

„Mes patikrinome kiekvieno paciento simptomus, išanalizavome kitus paskiepijimus tos pačios serijos vakcinomis, o mūsų rezultatus patvirtino CDC. Mes esame tikri, kad nėra jokios priežasties nerimauti, – sakė dr. Ericas France‘as, Kolorado visuomenės sveikatos ir aplinkos departamento vyriausiasis medicinos pareigūnas. – Mes siekiame užtikrinti, kad kiekvienoje klinikoje dirbtų pakankamai medicinos profesionalų, kurie ypač rimtai žiūrėtų į pacientų saugumą, ir reaguotų taip pat gerai.“

Rolio klinikos tyrimas vis dar tęsiasi.


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-04-12 15:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girdejau norvegijoke lietuviai labai laukia sitos shyrkes. Idomu kas dabar galvoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų