• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

V. Ušackas: ES nuostoliai dėl Rusijos embargo gali siekti iki 12 mlrd. eurų

Baltijos šalys dėl Rusijos sankcijų nukentės labiausiai

 Europos Sąjungos (ES) praradimai dėl Rusijos draudimo importuoti maisto produktus gali siekti iki 12 mlrd. eurų. Tai pareiškė ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.

 Europos Sąjungos (ES) praradimai dėl Rusijos draudimo importuoti maisto produktus gali siekti iki 12 mlrd. eurų. Tai pareiškė ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.

REKLAMA

„Prekių kategorijų, kurioms bus taikomos sankcijos, atskirai dar neišnagrinėjome, bet tai (nuostoliai) gali siekti iki 12 mlrd. eurų“, – pareiškė jis radijo stočiai „Govorit Moskva“.

„Iš to, ką mes eksportuojame į Rusiją, maisto produktai sudaro iki 10 proc.“, – pridūrė diplomatas.

------------------------------

Rusijai uždraudus įvežti maisto produktus iš ES ir JAV, labiausiai nukentės Baltijos šalys – taip mano SEB banko analitikas Gitanas Nausėda.

„Šiuo atveju Rusija demonstruoja, kad jai visos priemonės yra geros, ir ieško skaudžiausių vietų ES. Drįstu teigti, kad santykinai Baltijos valstybės, ko gero, nukentės šiek tiek labiau nei ES“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė banko prezidento patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, labiausiai nukentės Baltijos valstybės, nes jų eksporto dalis į Rusiją yra didesnė nei kitų ES šalių.

„Eksporto į Rusiją lyginamasis svoris – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – eksporto struktūroje yra šiek tiek didesnis ir, svarbu pabrėžti, maisto produktų lyginamasis svoris yra nemažas. Jeigu mes kalbame apie bendrą maisto produktų eksportą, tai jis į Rusiją sudaro bemaž 5 mlrd. litų, tačiau lietuviškos kilmės maisto produktų eksportas sudaro šiek tiek daugiau nei 1 mlrd. litų. Taip, tai įspūdinga suma, tačiau tai nereiškia, kad tą sumą reiks nurašyti iš įmonių veiklos ataskaitų. Be abejo, įmonės stengsis reaguoti į šiuos sprendimus ir ieškos, kaip įsisavinti alternatyvias rinkas“, – aiškino ekonomistas.

REKLAMA

Anot G. Nausėdos, Rusija rodo, kad jai negalioja Pasaulio prekybos organizacijos taisyklės ir kad nuo šiol ji aktyviau bendradarbiaus su kitomis, sankcijų netaikančiomis, valstybėmis. „Rusija akivaizdžiai demonstruoja, kad pasaulinė ekonominė tvarka jai nebėra vertybė ir tai, ko ji anksčiau nuosekliai siekė, – Pasaulio prekybos organizacija – nebėra svajonių viršūnė. Dabar ji demonstruoja kur kas aktyviau dirbsianti su valstybėmis, kurios nepasirašė po sankcijomis Rusijai. Tarp jų yra nemažai Lotynų Amerikos šalių, iš dalies Japonija, Pietų Korėja“, – sakė banko atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulio prekybos organizacijos principai pažeisti, mano požiūriu, kadangi nėra nurodyta jokių ekonominių, techninių, epideminių, loginių, veterinarinių pažeidimų, dėl kurių šitas eksportas bus sustabdytas. Yra tik politinis sprendimas apriboti jį visoms šalims, kurios dalyvavo rengiant sankcijas“, – pridūrė G. Nausėda.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų