Neseniai Pasaulio banko paskelbtoje ataskaitoje „Investing Across Borders“ teigiama, kad palankiausios sąlygos pradėti verslą užsienio valstybėje yra sudarytos Gruzijoje bei Ruandoje.

Tyrimo metu buvo išnagrinėtos 87 valstybės ir buvo nustatyta, kad daugelyje šalių įkurti užsienio kompaniją užtrunka kur kas ilgiau ir reikalauja atlikti daugiau įvairiausių procedūrų nei kuriant vietinę įmonę. Pagrindinė procedūra daugelyje šalių yra užsienio investicijų patvirtinimas arba deklaracija.

Rytų Europos ir Centrinės Azijos valstybėse papildomos procedūros trunka vos 4 dienas ilgiau nei įprastos procedūros. Šiuo atžvilgiu greičiausiai užsienio įmonę galima įkurti Gruzijoje ir Ruandoje, kur tam prireikia vos 4 dienų. Užsienio verslą pradėti taip pat nėra sunku Kanadoje, kur procedūros užtrunka 6 dienas, Afganistane, Albanijoje, Baltarusijoje – po 7 dienas, Makedonijoje, Turkijoje ir Egipte – 8, o Prancūzijoje ir Singapūre – po 9 dienas.

Sudėtingiausios sąlygos įkurti užsienio įmonę yra sudarytos Angoloje, kur visos procedūros trunka net 263 dienas. Užsienio kompanijų kūrimas taip pat užtrunka Haityje (212 dienų), Venesueloje (179), Brazilijoje (166) bei Kinijoje (99).

Vis dėlto, Haitis yra vienintelė valstybė, kurioje minimalūs reikalavimai užsienio kompanijai įsteigti yra mažesni nei steigiant vietinę įmonę. Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad keturios valstybės iš 87 apklaustų neleidžia užsienio kompanijoms turėtų užsienio valiutų sąskaitų šalies bankuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų