• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos valdžia kyšininkus ir svetimų lėšų švaistūnus tramdo mirtimi. Prieš porą dienų žiauriausia sankcija pritaikyta ir stambiam prekybininkui. Jis buvo kaltinamas pasisavinęs ir išeikvojęs 94,5 mln. juanių (324 mln. litų).

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos naujienų agentūros praneša, kad buvęs "Kinijos Galaxy Securities" darbuotojas Yang Yanmingas milijonus panaudojo įkurdamas savo privačią kompaniją, taip pat pirko nekilnojamojo turto, dalį atidėjo investicijoms. Teismas mirties bausmę jam skyrė dar 2005 metų gruodį, tačiau šių metų balandį Aukščiausiasis liaudies teismas bylą darkart peržiūrėjo ir patvirtino nuosprendį. Pekine gimęs vyriausiasis kompanijos valdytojas už fondų švaistymą buvo sulaikytas dar 2003 metais. Tiesa, iki šiol neišsiaiškinta, kur dingę pasisavinti pinigai, mat Y.Yangas sudegino visus finansinius dokumentus, galinčius padėti tyrimui.

REKLAMA

Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija "Amnesty International" yra paskelbusi, kad 2008 metais Kinijoje įvykdyta daugiau mirties bausmių nei likusiame pasaulyje kartu sudėjus. Pasiųsdama myriop valstybės pareigūnus ir privačių kompanijų darbuotojus Kinija tikisi pažaboti korupciją ir nusikalstamumą.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, rugpjūtį už milijoninius kyšius ir fondų švaistymą mirties bausmė įvykdyta buvusiam "Capital Airports Holding" prezidentui Li Peiyingui. Kinijos vaistų reguliuotojas Zheng Xiaoyu griežčiausia bausme nubaustas dar užpernai. Už leidimus vaistams iš farmacinių kompanijų sau į kišenę jis reikalaudavo milijoninių sumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks pat likimas už ekonominius nusikaltimus šiemet ištiko ir teisininką, prievartavusį turtą, ūkinininką - už bendrininkavimą kilus skandalui dėl užteršto pieno. Už nužudymus ir kitus nusikaltimus šį mėnesį mirties bausmė skirta dar šešiems asmenims, liepą dalyvavusiems Xinjiango regione kilusiose riaušėse.

Kinijos valdžia atsisako paviešinti, kiek mirties bausmių įvykdyta per metus, tačiau spėjama, kad šis skaičius gali svyruoti nuo 140 per savaitę iki 10 tūkst. per metus. Mirties bausmė vykdoma arba suleidžiant mirtiną vaistų dozę, arba sušaudant. Nuo 1997 metų po didžiausią pasaulio šalį važinėja ir mobilūs autobusiukai, kuriuose mirties bausmė gali būti įvykdoma vos per keliolika minučių po nuosprendžio paskelbimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų