• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina skelbia: per pastarąją parą nukauta 550 rusų karių

Nuo Rusijos pradėtos karinės invazijos Ukrainos teritorijoje pradžios iš viso buvo naukauta apie 70 tūkst. 250 rusų karių, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Nuo Rusijos pradėtos karinės invazijos Ukrainos teritorijoje pradžios iš viso buvo naukauta apie 70 tūkst. 250 rusų karių, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad vien per pastarąją parą buvo nukauta 550 rusų okupantų. 

Iš viso nuo invazijos pradžios buvo sunaikinti 2 tūkst. 659 rusų tankai, 5 tūkst. 401 šarvuotoji technikos priemonė, 1 tūkst. 708 artilerijos sistemos, 252 kariniai sraigtasparniai ir daugelis kitos karinės technikos. 

Spalio 29 d. duomenimis, Ukraina teigia, kad rusų kariuomenė bando vykdyti puolimą Bachmuto ir Adijivkos kryptimis. 

Tuo metu Majorsko gyvenvietės teritorijoje buvo eliminuota apie 300 rusų okupantų, kurie ruošėsi tolimesniam puolimui.

REKLAMA
REKLAMA

JAV paskelbė apie naują karinę 275 mln. dolerių paramą Ukrainai 

Pentagonas penktadienį paskelbė, kad JAV Ukrainai suteiks naują 275 mln. dolerių (276 mln. eurų) vertės karinės pagalbos paketą, kad padėtų jai kovoti su Rusijos invazija.

REKLAMA

Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh žurnalistams sakė, kad karinės pagalbos paketą sudaro šaudmenys raketinėms artilerijos paleidimo sistemoms HIMARS, įvairių tipų 155 mm artilerijos sviediniai, prieštankinės sistemos, šaulių ginklų šaudmenys ir keturios palydovinio ryšio antenos.

„Matome, kad rusai nusitaikė į Ukrainos infrastruktūrą ir elektros tinklus, o šios antenos suteikia papildomų galimybių ant žemės kritiniu metu, kai smogiama Ukrainos infrastruktūrai“, – teigė S. Singh.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridūrė, kad šios antenos „neturi nieko bendro su prieiga“ prie palydovinio ryšio „Starlink“ paslaugos, kurią teikia Elono Musko kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“.

Anksčiau šį mėnesį E. Muskas pareiškė, kad „SpaceX“ negali finansuoti „Starlink“ Ukrainoje neribotą laiką.

„Starlink“ – daugiau kaip 3 000 mažų palydovų žemojoje Žemės orbitoje – yra gyvybiškai svarbus Ukrainos ryšiams kovojant su Rusija.

Vis dėlto vėliau turtingiausiu žmogumi pasaulyje laikomas E. Muskas persigalvojo ir pranešė, kad „SpaceX“ toliau finansuos „Starlink“ paslaugą Ukrainoje, nors dėl to praranda pinigus.

Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį JAV administracija skyrė beveik 18 mlrd. dolerių (eurų) karinei pagalbai Ukrainai, nors tai tik nedidelė dalis visos sumos, įskaičius humanitarinę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų