Ukraina prašo pagalbos: Rusijos puolimas tęsiasi

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį paprašė daugiau tarptautinio spaudimo Rusijai, nes suintensyvėję Kremliaus kontroliuojamų smogikų ir vyriausybės pajėgų susirėmimai prie fronto linijos šalies rytuose pareikalavo jau mažiausiai 25 žmonių gyvybių.

18

Avdijivkos miesto apylinkėse, į šiaurę nuo prorusiškų separatistų bastiono Donecko, vyksta smarkus konfliktuojančių pusių susišaudymas minosvaidžiais bei raketų ugnimi.

Sekmadienį suintensyvėjęs smurto protrūkis sukėlė būgštavimų, kad po gana ramaus laikotarpio Rytų Ukrainoje atsinaujins didelio masto koviniai veiksmai. Šis ginkluotas konfliktas Europos Sąjungos pašonėje tęsiasi jau beveik trejus metus.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ukraina prašo pagalbos: Rusijos puolimas tęsiasi

Avdijivkoje be šildymo ir vandens liko daugiau kaip 20 tūkst. žmonių. Šalyje šiuo metu spaudžia šalčiai, o vietos valdžiai sunkiai sekasi pagelbėti gyventojams.

Paaštrėjusios kovos vėl atkreipė daugiau dėmesio į šį konfliktą, kuris jau pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių.

JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Nikki Haley ketvirtadienį pasmerkė Rusijos „agresyvius veiksmus“ Ukrainoje.

REKLAMA

Atsinaujinusios kovos Rytų Ukrainoje yra potencialus lūžio taškas, JAV palaikymo siekiančiam Kijevui. Tuo tarpu Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas siekia pataisyti santykius su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

Maskva ir Kijevas kaltina vienas kitą pradėjus pastarąjį puolimą. Naujienų agentūros AFP reporteriai susitiko su separatistais, dalyvaujančiais mūšyje.

„Pasaulis turėtų aktyviau daryti spaudimą Rusijai, kad ši baigtų apšaudymą“, – pranešime sakė P.Porošenka.

Ukrainos kariuomenės štabo generolas taip pat sušaukė Didžiojo septyneto šalių atstovų bei JT Saugumo Tarybos ambasadorių susitikimą Kijeve, kur buvo aptartas naujausias smurto protrūkis. „Maskva stumia Avdijivką prie humanitarinės katastrofos slenksčio“, – pareiškė P.Porošenka.

Tačiau Rusijos prezidentas V.Putinas tvirtina, kad naujausias kovas „išprovokavo ukrainiečių pusė“.

Šie nesutaikomi skirtumai kelia Kijevui nerimą, kad V.Putinas stengiasi įtvirtinti Rytų Ukrainoje savo valdžią, norėdamas įgauti daugiau įtakos prieš D.Trumpą svarstant kitas pasaulines problemas.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas tiesiogiai Rusijos dėl susiklosčiusios situacijos nekaltino, tačiau teigė, kad Maskva dabar turi „didelę įtaką“ separatistų pajėgoms per susirėmimus Rytų Ukrainoje.

Maskva neigia Kijevo ir jo sąjungininkų kaltinimus, kad ji 2014-aisiais sukėlė šalyje karą ir atsiuntė savo karių, kad išlaikytų Ukrainoje savo įtaką, tuo tarpu kai ji išreiškė norą eiti į Vakarus.

Minosvaidžiai ir košė

Ketvirtadienio rytas pramoninėje Avdijivkoje prasidėjo raketų ugnies aidu ir vienos į apšaudymą patekusios moters mirtimi. Vėliau apšaudymai tęsėsi, ir žuvo dar du vietos gyventojai.

Separatistai sakė, kad per kovas žuvo dar vienas jų kovotojas, tuo tarpu Ukrainos kariuomenė pranešė apie dviejų karių netektį.

Kariuomenės pareigūnai šimtams žmonių dalijo košę ir arbatą, išvirtą laikinose lauko virtuvėse, o aplink buvo girdėti sprogstantys sviediniai.

Jie taip pat įkūrė septynias stovyklas, kur žmonės gali sušilti, nes naktį lauke temperatūra nukrinta iki minus 20 laipsnių Celsijaus. „Dabar gaminame grikių ir sorų košę“, – sakė 40 metų kariškis, vardu Tarasas.

REKLAMA

„Tikimės vakare gauti mėsos konservų“, – sakė jis AFP.

Kodėl Avdijivka?

Pramoninį Avdijivkos miestą separatistai buvo užėmę vos prasidėjus konfliktui 2014-ųjų balandį, kai buvo nuverstas prorusiškas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius. Visgi po kelių mėnesių vyriausybės pajėgos atsikovojo tą miestą.


Rašyti komentarą...
>
>>>>>>>>>>>
2017-02-03 11:38:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
niekas ukrainieciais netiki - patys pradejo karinius veiksmus, tikslu sukompromituoti naujaji jav prezidenta (tipo, jeigu neduoda pinigu - tai ir negina "demokratijos"), patys ukrainieciai dabar cypia - padekit, duokit pinigu ...
Atsakyti
-3

f
foto - ukrainieciu tankai, pabuklai ir k
2017-02-03 11:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
foto - ukrainieciu tankai, pabuklai ir kariai ... ko jus, litvinu zurnaliugos, is rusu norit?
Atsakyti
-2

m
mindaugas
2017-02-04 16:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
ruskius reikia ivilkt ikarves oda ir buliui atiduot
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų