Vienas iš leidinio šaltinių pažymėjo, kad Rusija derėtųsi tik tuo atveju, jei suprastų, kad Ukraina gali „kelti grėsmę Maskvai ir Sankt Peterburgui“. „Storm Shadow“ panaudojimas Rusijos teritorijos gilumoje parodytų Kremliui, kad šalia Rusijos sostinės esantiems kariniams objektams gresia tiesioginiai smūgiai, pabrėžė kiti šaltiniai.
Kartu kalbėjusieji pripažino, kad tokia strategija yra labai rizikinga ir kol kas nesulaukia Jungtinių Valstijų palaikymo.
Rugpjūčio 12 d. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, vykstant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimui Kursko srityje, nurodė prašyti Vakarų leidimo panaudoti tolimojo nuotolio ginklus smūgiams Rusijos teritorijoje.
Negavo leidimo atakuoti Kurską
Tą pačią dieną laikraštis „The Telegraph“, remdamasis Didžiosios Britanijos ministro pirmininko biuro atstovu, pranešė, kad Kyjivas negavo Londono leidimo naudoti ilgojo nuotolio raketas „Storm Shadow“ per invaziją į Rusijos regioną.
„Teikiame karinę pagalbą, kad paremtume akivaizdžią Ukrainos teisę į savigyną. Aiškiai pareiškėme, kad Jungtinės Karalystės teikiama įranga skirta Ukrainos gynybai“, – paaiškino šaltinis.
Sprendimas naudoti „Storm Shadow“ priklauso ne tik nuo Didžiosios Britanijos vyriausybės, bet ir nuo Prancūzijos, nes šios raketos yra bendras abiejų šalių kūrinys, patikslino „The Telegraph“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!