Turkijos parlamentas suteikė šalies vyriausybei leidimą pradėti karinę operaciją prieš Irake veikiančius kurdų sukilėlius, praneša BBC.
Turkijos parlamentarai tokį sprendimą priėmė nepaisydami JAV bei Irako perspėjimų nesigriebti ginklų. Ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad parlamento pritarimas nereiškia, kad karinė ataka bus pradėta nedelsiant, tačiau, anot jo, Turkija turi pasiruošusi atsakyti į Kurdistano darbininkų partijos sukilėlių bombų atakas, rengiamas iš Irako teritorijos.
JAV prezidentas Georghas W. Bushas ragino Turkiją susilaikyti ir paieškoti kito krizės sprendimo būdo. Jis kaltino JAV kongresą priėmus rezoliuciją, pripažįstančią, kad 20 amžiaus pradžioje turkų vykdytos armėnų žudynės yra genocido aktas. Šia rezoliucija, anot Baltųjų rūmų šeimininko, buvo siekiama pakenkti dvišaliams JAV bei Turkijos santykiams.
Savo ruožtu Irako premjeras Nouris Malikis išreiškė savo pasiryžimą iš Irako išstumti kurdų sukilėlius, jei tik jam bus suteikta daugiau laiko.
Autonominė kurdų regiono vyriausybė šiaurės Irake perspėjo Turkiją, kad bet kokia intervencija į Iraką bus nelegali. Vyriausybės atstovai atmetė turkų kaltinimus, kad jie neva remia kurdų sukilėlius.
Tuo tarpu patys sukilėliai pagrasino Turkijai į bet kokį jėgos išpuolį atsakyti tuo pačiu. Kurdistano darbininkų partijos vykdomosios tarybos vadovas Muratas Karayilanas pareiškė, kad tūkstančiai kurdų sukilėlių yra pasiruošę atremti Turkijos armijos smūgį.
Turkijoje viešintis Sirijos prezidentas Basharas Assadas pritarė galimam Ankaros kariniam manevrui pareikšdamas, kad kiekviena valstybė turi teisę imtis veiksmų, nukreiptų prieš teroristus.