Trumpas stoja į kovą su jaunimo mada – planuoja naują draudimą

Daugėjant mirčių, siejamų su elektroninių cigarečių garinimu, skaičiui Jungtinėse Valstijose, pats Donaldas Trumpas pasiryžęs stoti į kovą su šių laikų jaunimo mada – būtent elektroninėmis cigaretėmis. Iš Baltųjų rūmų atskriejo žinia, kad dalis jų valstijose greičiausiai bus uždraustos.

Su elektroninių cigarečių garinimu Jungtinėse Valstijose siejamos jau šešios mirtys. Tiriami ir dar 450 su jaunimą apėmusia garinimo epidemija susiję plaučių ligų atvejai net 33-ose šalies valstijose. Tai atkreipė prezidento Donaldo Trumpo dėmesį, kuris pareiškė, kad sieks uždrausti visas specialiai įvairiai paskanintas elektronines cigaretes. Tiesa, apie tradicinio skonio – nikotino – elektroninių cigarečių draudimą niekas neužsimena.

„Šalyje turime problemą. Tai nauja problema. Problema, apie kurią prieš kelerius metus niekas per daug nė negalvojo. Ji vadinama garinimu, ypač jis susijęs su nekaltais vaikais. Žmonės nuo to miršta. Taigi labai atidžiai tai aiškinsimės“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Šiuo metu 8 milijonai suaugusiųjų ir penki milijonai nepilnamečių garina elektronines cigaretes. Tai labai kenkia mūsų vaikams. Visa karta vaikų gali tapti priklausoma nuo nikotino tik dėl garinimo produktų patrauklumo ir prieinamumo“, – teigia JAV sveikatos sekretorius Alexas Azaras.

Apie tai, kad elektroninių cigarečių skysčio garinimas kenkia sveikatai, dar liepos pabaigoje paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija. Neigiamą jų poveikį sako jaučiantys ir patys garintojai.

„Bandžiau sustoti, nes pradėjau labai kosėti ir tai tęsėsi tris mėnesius. Gydytojai nežinojo, kas man yra, todėl gydė antibiotikais nuo bronchito. Tačiau kosulys nepraeina, todėl jie mano, kad tai nuo elektroninių cigarečių. Aš garinu daugiau nei surūkydavau cigarečių“, – mano amerikietė Amber Rose.

Statistika Amerikoje šokiruoja. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad per pastarąjį mėnesį elektroninių cigarečių rūkė kas ketvirtas vidurinės mokyklos moksleivis. Per dvejus metus šis garintojų skaičius išaugo daugiau nei du kartus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų