Specialistai susiėmė už galvų: populiarėjantis rūkymo įprotis šienauja gyvybes

Rūkymas žudo. Ne tik rūkymas, bet panašu ir saugesniu laikomas elektroninių cigarečių garinimas. Amerikos sveikatos specialistai susiėmę už galvų – per paskutines porą savaičių šalyje nuo staigių ir sunkių plaučių susirgimų, siejamų su elektroninėmis cigaretėmis mirė mažiausiai 5 žmonės.

Prieš porą savaičių apie staigios plaučių ligos pražudytą pacientą pranešė Ilinojaus valstija, tadamirtį susiejusi su elektroninėmis cigaretėmis ir paskelbusi apie dar kone 200 potencialių sunkios ligos atvejų, dabar apie mirusį elektroninių cigarečių rūkorių skelbia jau ir Los Andželas, Indiana, Minesota ir Oregonas. Visi atvejai susiję su vadinamuoju „garinimu“, bet kokios tiksliai sąsajos – medikai dar neišsiaiškina.

„Šiandien mes norime pranešti apie pirmą mums žinomą mirtį Los Andželo apygardoje, susijusią su elektroninėmis cigaretėmis. Visoje šalyje mirtys ir plaučių susirgimai dėl šių įrenginių naudojimo staigiai auga“, – pasakoja apygardos sveikatos departamento vadovė Barbara Ferrer.

Žmonės raginami bent kol kas atsisakyti iki šiol saugiomis laikytų elektroninių cigarečių. Mat apie jas dar mažai žinoma.

Sunkūs susirgimai pasireiškia pas skirtingo amžiaus ir sveikatos būklės žmones, naudojusius skirtingus garinimo prietaisus ir skysčius.

„Reikėjo daug metų, kad suprastume, kaip rūkymas ir nikotinas veikia sveikatą. Gali būti, kad mes esame tame pačiame kelyje, kalbant apie garinimą. Taigi mes tiriame atvejus ir tikimės rasti atsakymus“, – teigia sveikatos specialistas Muntu Davis.

Iš viso su elektroninių cigarečių rūkymu tiesiogiai siejami per 200 susirgimų, o tiriami 450 atvejų daugiau nei 20-yje valstijų – potencialiai taip pat susiję su garinimu. Bandoma identifikuoti konkrečius pavojingus cheminius elementus.

Sunegalavusiems pasireiškė kvėpavimo sutrikimai, dusimas, krūtinės skausmai, vėmimas, sąmonės praradimai.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-09-12 18:03:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs tokia propaganda skelbiate, paguldyti pacientai dažniausiai turi senesnių ligos istorijų, dažniausias vartoja THC tipo skystį, kuris yra nupirktas iš juodosios rinkos. THC tenais yra sintetine, su dideliu kiekiu vitamino E. Kas sukelia problemas. Neiviena mirtis/liga nebuvo patvirtinta, kad tai e-cigarecių kaltė. Dažniausiai visi atsigulia į ligonines dėl netinkamo ir nelegaulaus vartojimo.

O kalbant apie visas rūkimo mirtis tai niekas nenori nieko keisti, mirsta žmones kiekvienais metais ir niekas to nestapdo. O tiktai kai kažkas "susija" su e-cigaretėm ar kanapės ir panašiai visi iškarto skelbia propagandą ir kitus šūdus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų