Trumpas paragino paskelbti jo kontroversiško pokalbio su Zelenskiu stenogramą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį išreiškė viltį, kad gretai bus paviešintas kontroversiją sukėlusio jo pokalbio su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu stenograma.

„Tikiuosi, kad netrukus pamatysite pokalbio telefonu [stenogramą]", – prezidento žodžius citavo amerikiečių žiniasklaida.

D. Trumpas neatmetė galimybės paviešinti šį tekstą, nes „tai buvo nekaltas pokalbis“.

JAV žiniasklaida anksčiau pranešė, kad vienas nežinomas informatorius, dirbantis JAV žvalgybos bendruomenėje, pateikė skundą dėl prezidento įtariamo bandymo daryti spaudimą V. Zelenskį per pokalbį telefonu liepos mėnesį.

Teigiama, kad D. Trumpas spaudė jį ištirti galimai korupcinę veiklą, susijusią su buvusio JAV viceprezidentu Joe Bidenu ir jo sūnumi Hunteriu. Pastarasis tėvo viceprezidentavimo laikais dirbo vienoje Ukrainos gamtinių dujų bendrovėje.  

Pats D. Trumpas patvirtino, kad bendraudamas su V. Zelenskiu užsiminė apie J. Baideną ir kovą su korupciją.

"[Kalbėjome] daugiausia... apie tai, kad nenorime, kad mūsų žmonės, tokie kaip viceprezidentas Joe Bidenas ir jo sūnus kurtų Ukrainoje korupciją. Ukraina turi daug problemų. Naujasis prezidentas sakė, kad ruošiasi išvaduoti šalį nuo korupcijos, ir pasakiau, kad tai nuostabu. Puikiai pasikalbėjome“, – pažymėjo Baltųjų rūmų vadovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų