REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė arešto orderį Putinui

Papildytas 17:56

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, rašo „The Guardian“.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, rašo „The Guardian“.

REKLAMA

Skelbiama, kad TBT išdavė V. Putino ir Rusijos vaiko teisių komisarės Marijos Aleksejevnos Lvovos-Belovos arešto orderius.

TBT pareiškime teigiama, kad yra pagrįstų priežasčių manyti, jog tiek V. Putinas, tiek jo vaiko teisių įgaliotinė yra atsakingi už karo nusikaltimus, pavyzdžiui – neteisėtą gyventojų deportaciją ir neteisėtą gyventojų perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federaciją.

Rusija nėra TBT narė. Neaišku, kaip TBT planuoja vykdyti orderį.

TBT teigė, kad nusikaltimai buvo įvykdyti nuo 2022 metų vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra pagrįstų priežasčių manyti, kad V. Putinui tenka individuali baudžiamoji atsakomybė už minėtus nusikaltimus“, – teigė Teismas.

V. Putinas, anot TBT, atsakingas tiek tiesiogiai už šių veikų padarymą, tiek už tai, kad „tinkamai nekontroliavo civilinių ir karinių pavaldinių, kurie įvykdė šias veikas arba leido jas įvykdyti“.

REKLAMA

Arešto orderiai laikomi paslaptyje, kad būtų apsaugoti nukentėjusieji ir liudytojai, sakoma pranešime.

TBT yra paskutinės instancijos teismas, nagrinėjantis nusikaltimus, už kuriuos šalys negali arba nenori patraukti baudžiamojon atsakomybėn už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.

TBT prokuroras Karimas Khanas pradėjo tyrimą dėl įtariamų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui Ukrainoje, praėjus vos kelioms dienoms po Rusijos invazijos pradžios.

Ukrainos reakcija į arešto orderio Putinui išdavimą

Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas socialiniame tinkle „Facebook“ komentuodamas žinią apie V. Putino arešto orderį parašė, jog tai reiškia, kad „už Rusijos ribų V. Putinas turi būti suimtas ir pristatytas į teismą“.

REKLAMA
REKLAMA

„O pasaulio lyderiai dukart pagalvos prieš paspausdami jam ranką ar sėsdami su juo prie derybų stalo. Pasaulis gavo signalą, kad Rusijos režimas yra nusikalstamas, o jo vadovybė ir bendrininkai bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė A. Kostinas.

Anot jo, tai istorinis sprendimas Ukrainai ir visai tarptautinės teisės sistemai.

Ukrainos prezidentūra savo ruožtu pareiškė, kad TBT sprendimas išduoti Rusijos prezidento arešto orderį yra tik pirmas žingsnis atkuriant teisingumą dėl Rusijos invazijos.

„Tarptautinio Baudžiamojo Teismo Hagos kolegija išdavė V. Putino arešto orderį. Tai tik pradžia“, – socialiniuose tinkluose pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zacharova sureagavo į naujienas iš Hagos

Tarptautiniam baudžiamajam teismui (TBT) išdavus Vladimiro Putino ir Rusijos vaikų teisių apsaugos kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderius, į naujienas iš Hagos sureagavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, rašo „The Guardian“.

„Tarptautinio baudžiamojo teismo sprendimai mūsų šaliai neturi jokios reikšmės, taip pat ir teisiniu požiūriu.

Rusija nėra Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto šalis ir neturi jokių įsipareigojimų pagal jį“, – tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų