Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Talibanas paskyrė mulą Akhtarą Mansourą savo naujuoju lyderiu, sakoma penktadienį paskelbtame pareiškime, o šis žingsnis žymi istorinę valdžios pereigą judėjime, kuris 14 metų tęsia sukilimą Afganistane.

Talibanas paskyrė mulą Akhtarą Mansourą savo naujuoju lyderiu, sakoma penktadienį paskelbtame pareiškime, o šis žingsnis žymi istorinę valdžios pereigą judėjime, kuris 14 metų tęsia sukilimą Afganistane.

REKLAMA
REKLAMA

Talibanas taip pat paskelbė, kad naujojo lyderio pavaduotojais bus Sirajuddinas Haqqani, vadovaujantis su Talibanu susijusiai Haqqani grupuotei, ir Haibatullah Akhundzada - buvęs Talibano teismų vadovas.

Už informaciją, kuri leistų sučiupti S.Haqqani, Jungtinės Valstijos yra pasiūliusios 10 mln. JAV dolerių atlygį.

Žinia apie naujo talibų vado paskyrimą paskelbta praėjus dienai po to, kai sukilėliai patvirtino pranešimus apie savo ankstesnio lyderio mulos Omaro, kuris judėjimui vadovavo apie du dešimtmečius, mirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Akhtaras Mansouras buvo pelnęs mulos Omaro pasitikėjimą ir daug metų buvo jo pavaduotoju. Talibano vairą jis perima tokiu metu, kai judėjime vis labiau ryškėja vidaus nesutarimai, o grėsmę jam kelią džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ iškilimas ir jos mėginimai plėsti savo įtaką Afganistane.

„Po (Omaro) mirties vadovybės taryba ir šalies islamo jurisprudentai po ilgų konsultacijų paskyrė jo artimą ir patikimą draugą, buvusį pavaduotoją mulą Akhtarą Mansourą lyderiu“, - sakoma Talibano pareiškime puštūnų kalba, kuris buvo paskelbtas šio judėjimo tinklalapyje.

„Kai mula Omaras buvo gyvas, mula Mansouras buvo laikomas pasitikėjimo vertu ir tinkamu asmeniu prisiimti šią sunkią atsakomybę“, - priduriama jame.

Talibanas ketvirtadienį nurodė, kad mula Omaras mirė „dėl ligos“, tačiau nepatikslino, kada tai nutiko.

Judėjimas savo lyderio mirties faktą patvirtino kitą dieną po to, kai Afganistano vyriausybė pranešė, kad šis vienaakys karys ir dvasininkas mirė prieš dvejus metus Pakistane.

REKLAMA
REKLAMA

Talibanas pažymėjo, kad mula Omaras niekada nebuvo išvykęs iš Afganistano, iš kurio vadovavo savo judėjimui, nors Kabulo vyriausybė nurodė, kad jis mirė Pakistano Karačio miesto ligoninėje „paslaptingomis aplinkybėmis“.

„Per pastaruosius 14 metų jis nė dienos nebuvo išvykęs į Pakistaną ar kurią nors kitą šalį ir vadovavo „Islamo emyrato“ reikalams iš savo būstinės“, - rašoma judėjimo pareiškime, kuriame Talibanas vadinamas jo oficialiu pavadinimu.

Dėl lyderio mirties buvo paskelbtas trijų dienų gedulas.

Mulos Omaro, vadovavusio sukilimui, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių civilių gyventojų, šeima paprašė „musulmonų atleisti jam, jei buvo pažeistos kažkieno teisės“ jo vadovavimo „Islamo emyratui“ laikotarpiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų