Sukūrė veganišką pieno mišinį kūdikiams, tačiau specialistai jį vertina kritiškai

Neradęs augalinės kilmės pieno mišinio savo kūdikiui, tėvas pats tokį sukūrė. Augalinės kilmės pieno mišinį įsigyti vyras jau siūlo ir kitiems tėvams, tačiau specialistai vertina kritiškai – motinos pieną atkartoti yra sunku.

Buvęs Australijos nacionalinės regbio lygos žaidėjas Salsis Berdis Kvinslande įsteigė įmonę „Sprout Organic Nutrition“. Jos tikslas, kaip sako buvęs sportininkas, sukurti pirmą pieno mišinį kūdikiams, kuris būtų organiškas ir augalinės kilmės.

Nerado veganiško mišinio

34-erių buvęs Gold Kosto „Titanų“ žaidėjas sakė, kad jam nepavyko rasti veganiško pieno mišinio savo vienuolikos mėnesių sūnui Elliui.

„Galvojau, kad nuėjęs į bet kurį prekybos centrą, pavyzdžiui, „Coles“ ar „Woolies“, rasiu augalinės kilmės variantą, nes ir aš pats valgau tik augalinės kilmės maistą. Ieškojome ir internete, tačiau ten taip pat nieko neradome“, – „7News“ pasakojo vyras.

Tėtis nusprendė pats sukurti organišką bei augalinės kilmės pieno mišinį, kuriuo galėtų maitinti savo sūnų. Dabar jis jį parduoda ir kitiems tėvams.

S. Berdžio sukurtas pieno mišinys yra pagamintas iš organiškų ryžių krakmolo bei baltymų, o reikalingų riebalų šaltinis yra natūralus kokosų aliejus.

Vyras sakė, kad mišinyje yra ir vitaminų, gautų iš natūralių augalinių šaltinių.

„Tai mane džiugina. Toks produktas – rinkos naujovė. Manome, kad jis turi nemažai potencialo“, – sakė S. Berdis.

Naujasis produktas atitinka valstybinius Australijos ir Naujosios Zelandijos maisto kokybės standartus, ir gegužę turėtų atsirasti Naujojo Pietų Velso ir Vakarų Australijos prekybos centruose.

Specialistai vertina kritiškai

Vos pristačius produktą, pasirodė ir mišiniu nepasitikinčių žmonių. Buvęs sportininkas skatina tėvus, nepritariančius veganiškam kūdikių maistui, pirma „pasidomėti mokslu“.

REKLAMA

„Jeigu yra suteikiamos visos kūdikiui reikalingos maistinės medžiagos, kuo tai skiriasi? Mes nesakome, kad visi turi vartoti šį produktą, mes tiesiog suteikiame alternatyvą, kuri yra patraukli nemažam skaičiui tėvų“, – sakė jis.

Sidnėjaus „Westmead“ vaikų ligoninėje dirbanti klinikinė dietologė Susie Burrell, suabejojo veganiško pieno mišinio nauda.

Pasak specialistės, buvo atlikta daug tyrimų, kad būtų užtikrinta, jog prekyboje esančių pieno mišinių maistinės savybės būtų kuo panašesnės į motinos pieną.

„Ryžių krakmolu, kokosu aliejumi ir vitaminais neatkartosi motinos pieno ar net pieno mišinių“, – sakė ji.

Daktarė S. Burrell teigė, kad tėvai, svarstantys augalinės kilmės dietą savo vaikams, turėtų pasikonsultuoti su vaikų dietologu.

„The Sprout Organic“ pieno mišiniai kūdikiams prekyboje pasirodys gegužę, o po to plėsis į kitas Australijos valstijas ir, galbūt, kitas valstybes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų