Aiškėja, kad gyvybės langelyje Kaune paliktas kūdikis gimdytas ligoninėje

Gyvybės langelyje Kaune šiemet paliktas pirmasis kūdikis. Vos kelių parų berniuką globoja Krikščioniškųjų gimdymo namų medikai. Mažylis išnešiotas ir sveikas, tvarkingai aprengtas ir gimdytas ligoninėje.

Mažylis ant medikės rankų – pirmasis kūdikis šiemet Kaune, o ir visoje Lietuvoje paliktas gyvybės langelyje.

Signalą, pranešantį apie paliktą naujagimį, Krikščioniškų gimdymo namų gydytojai išgirdo jau sutemus, kelios minutės po 17 valandos. Specialiame lopšyje rado paguldytą vos kelių parų berniuką, tvarkingai ir šiltai aprengtą.

„Vyriškos lyties naujagimis, 3 kg 443 g – tai vidutinio svorio. Be kažko, kas keltų nerimą. Padaryti pirminiai tyrimai, nustatyta, kad jis gražiai prižiūrėtas, tvarkinguose rūbeliuose įsuptas, čiulptukas burnoje“, – sako Krikščioniškųjų gimdymo namų vadovas Virgilijus Rudzinskas.

Šalia berniuko nebuvo jokių dokumentų ar kitų daiktų.

„Sveikas, išnešiotas, gražus, puikus naujagimis, 3–5 parų amžiaus“, – pasakoja Akušerijos skyriaus vedėja Rasa Babiliūtė.

Apžiūrėję mažutėlį medikai sako, kad jis gimė ligoninėje. Berniukui atlikti net pirmieji tyrimai ir skiepai.

„Kad naujagimis gimė ligoninėje, mums leidžia manyti tai, kad randame dūrį naujagimio kulniuke, kuris atsiranda paėmus tyrimus genetiniam ištyrimui, ir virkštelės sutvarkymas“, – teigia R. Babiliūtė.

„Galvojam, kad net ir skiepų žymės yra, tam kūdikiui nieko netrūko, išskyrus motinos meilės“, – kalbėjo V. Rudzinskas.

Jį kelias dienas dar stebės gydytojai, vėliau bus ieškoma globėjų. Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai sako, kad jei tikrieji tėvai norėtų jį susigrąžinti, tam jie turi tris mėnesius.

„Tai yra jau teisminis kelias, nes kai vaikas paliekamas gyvybės langelyje, tada jau tik teismo keliu reikia nusistatyti tėvystę arba motinystę – tai yra atliekamas DNR tyrimas, bet mes tą viltį turim – laiko yra pakeisti sprendimui“, – sako Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

REKLAMA

Gyvybės langeliai pasiteisina, bet specialistai prašo šiuo sudėtingu metu, ypač esant karantinui, atkreipti dėmesį ir į besilaukiančias moteris, kurioms galbūt reikalinga pagalba.

„Viena geroji pusė – kad tai išsaugota vaiko gyvybė ir suteiktas gyvenimas. Kita pusė – asmuo nesikreipė pagalbos. Tai norisi pastiprinti visas besilaukiančias moteris, kad ta pagalba yra – nuo apgyvendinimo, nuo įvairios psichologinės pagalbos, kad vaikas liktų su savo artimiausiais žmonėmis, mama ir tėčiu“, – pasakoja A. Vežbavičiūtė.

Iš viso mūsų šalyje su šiuo Kaune rastuoju berniuku gyvybės langeliuose jau palikta 80 kūdikių. Lietuvoje gyvybės langeliai veikia nuo 2009-ųjų.


Rašyti komentarą...
B
Bobule
2021-01-05 20:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvybės langeliai ikurti.buvusios seimo narės Astos Baukutės iniciatyva .Pagarba šisi moteriai
Atsakyti
-3

I
Ira
2021-01-05 20:57:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila mamos, kokia turi buti baisi situacija ir kiek stiprybes reikia kad atiduoti angeliuka? Vaikiukui tikiuosi bus surasti geri namai ir mamyte su tėčiu x
Atsakyti
-10

a
2021-01-05 19:46:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai kad nors nenužuė
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų