Anot ekspertų, santykiai tarp Rusijos ir Turkijos kitais metais ir toliau blogės. Analitikų manymu, Turkija ateinančiais metais pradės karinę operaciją Sirijoje, o taip pat pabandys sustiprinti savo įtaką Irako šiaurės. Ankara kausis ne tik su „Islamo valstybe“, tačiau ir stengsis sulaikyti sirų kurdus. Tokiu būdu, analitikų teigimu, Turkija sustiprins savo įtaką regione.
Tokia įvykių eiga padidins Turkijos priešpriešos su Rusija bei Iranu riziką. Konfliktas nėra naudingas Maskvai, nes Ankara kontroliuoja prieigą prie Juodosios ir Viduržemio jūrų, tačiau jis yra neišvengiamas, teigia „Stratfor“.
Analitikai perspėja, kad Rusijos įsitraukimas į Sirijos konfliktą nuolat auga ir tai gali privesti prie jos pirminės misijos regione „išsiskaidymo“ bei būtinybės spręsti pernelyg daug problemų vienu metu.
Santykiai tarp Rusijos ir Turkijos staiga tapo priešiški po to, kai lapkričio 24-ąją turkai Sirijos-Turkijos pasienyje numušė į jos oro erdvę įskridusį rusų šturmo lėktuvą Su-24. Vienas iš pilotų žuvo, kitas buvo pristatytas į Rusijos karinę bazę Latakijoje.
Vykdant gelbėjimo operaciją vietos smogikai numušė Rusijos karinių pajėgų sraigtasparnį Mi-8. Šio incidento metu žuvo vienas rusų jūrų pėstininkas.
Turkijos premjeras Achmetas Davutoglu pareiškė, kad jo šalis privalėjo sureaguoti į pasikartojančius oro erdvės pažeidimus. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį Turkijos elgesį pavadino „teroristų pagalbininkų smūgiu į nugarą“. Nuo to laiko Rusijos žiniasklaidoje prasidėjo „naujo priešo“ paieškos ir Turkija metų pabaigoje užgožė pastaruosius du metus „pagrindiniais“ priešais buvusią Ukrainą ir JAV.