Stoltenbergas: NATO pasirengusi dialogui su Rusija, taip pat per bendrą Tarybą

Šiaurės Atlanto aljansas išlieka atviras dialogui su Maskva, taip pat ir per Rusijos ir NATO Tarybą, nepaisant Maskvos sprendimo uždaryti savo misiją prie NATO, trečiadienį pareiškė organizacijos generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Mes apgailestaujame dėl to sprendimo, kuris neprisideda prie dialogo ir tarpusavio supratimo“, – sakė J. Stoltenbergas NATO gynybos ministrų susitikimo išvakarėse.

„Tačiau NATO politika išlieka nepakitusi. Mes ir toliau esame atviri dialogui, taip pat ir per Rusijos ir NATO Tarybą“, – pabrėžė jis.

Tačiau NATO generalinis sekretorius pabrėžė, kad aljansas „toliau vertins, kaip stiprinti savo atgrasymo ir gynybos pajėgumus ateityje“.

Pasak jo, dabar NATO santykiai su Rusija yra blogiausi nuo Šaltojo karo laikų, ir dėl to yra kalta Maskva.

„Mūsų santykiai dabar yra blogiausi nuo Šaltojo karo laikų. Ir tokia padėtis susiklostė dėl Rusijos elgesio“, – J. Stoltenbergas sakė per spaudos konferenciją Briuselyje.

„Rusija užgrobė kaimynių teritorijas, kišosi į demokratinius procesus, elgėsi agresyviai NATO narių atžvilgiu“, – kalbėjo jis.

„Tačiau tam tikrame etape Rusija turės suprasti, kad pasaulis taps saugesnis, jei pradėsime prasmingą dialogą“, – pridūrė J. Stoltenbergas.

Pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pranešė, kad Rusija stabdo savo nuolatinės misijos prie NATO darbą.

„Reaguodami į NATO veiksmus stabdome mūsų nuolatinės atstovybės prie NATO darbą, įskaitant vyriausiojo karinio atstovo darbą. Tikriausiai nuo lapkričio 1-osios, bet gali prireikti dar kelių dienų“, – S. Lavrovas sakė žurnalistams Maskvoje pirmadienį.

Jis pridūrė, kad Rusija taip pat stabdo NATO karinės ryšių misijos Maskvoje darbą; jos darbuotojų akreditacija panaikinama nuo lapkričio 1 dienos.

S. Lavrovas taip pat paskelbė, kad bus uždarytas NATO informacijos biuras Maskvoje, veikęs prie Belgijos ambasados.

Anot S. Lavrovo, skubiais atvejais NATO galėtų palaikyti ryšį per Rusijos ambasadorių Belgijoje.

Anksčiau šį mėnesį NATO paskelbė, kad nuspręsta išsiųsti aštuonis Rusijos misijos prie Aljanso narius. Aljansas pareiškė, kad toks žingsnis tapo atsaku į Rusijos „žalingą veiklą“.


Rašyti komentarą...
e
egis
2021-10-21 03:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu didesnio ciniko, ir dalbajobo, dar neteko matyt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų