Štai ir sulaukėme: Rusijos Dūmoje suabejota Lietuvos nepriklausomybės teisėtumu

Rusijos valstybės Dūma išsiuntė užklausą prokuratūrai dėl SSRS Valstybės Tarybos įkūrimo legitimumo. Užklausą su prašymu įvertinti nekonstitucinio valdžios instituto, SSRS Valstybės Tarybos legitimumą, buvo surašytas „Jedinaja Rossija“ partijos narių Jevgenijaus Fedorovo ir Antono Romanovo ir skirtas Rusijos Federacijos generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai, praneša „RIA Novosti“.

12

Dokumente pažymima, kad 1991-ais, be reikiamų pakeitimų įvedimo tvarkos SSRS Konstitucijoje buvo įkurtas naujas, tų laikų teisėje nenumatytas, tai yra – nekonstitucinė valdžios institucija – SSRS Valstybės Taryba, kurios sprendimai buvo privalomi vykdyti. Tai numatė SSRS įsakymas Nr. 2392-1 „Dėl SSRS valdžios institucijų valdymo pereinamuoju laikotarpiu“.

Pasak kreipimosi autorių, SSRS Valstybės Taryba priėmė eilę sprendimų, „padariusių didžiulę žalą šalies suverenitetui, nacionaliniam saugumui ir gynybai“. Konkrečiai kalbama apie Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimą.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Neramūs 1991-ieji Maskvoje

„SSRS Valstybės Tarybos sprendimas Nr. GS-1 (dėl Lietuvos pripažinimo nepriklausoma), GS-2 (dėl Latvijos pripažinimo nepriklausoma), GS-3 (dėl Estijos pripažinimo nepriklausoma) įtvirtino žymios ir strategiškai svarbios SSRS dalies atplėšimą, jūros uostų ir akvatorijos netekimą, nulėmė jungtinės šalies gynybos griūtį, ekonominių ryšių su Baltijos respublikomis nutrūkimą“, – teigia deputatai.

REKLAMA

Rusijos parlamentarai paprašė teisinio 1991-ųjų įstatymų, kurie reguliuoja teisinį SSRS Valstybės Tarybos, Aukščiausiosios Tarybos, SSRS prezidento statusą, įvertinimo.

Šie du parlamentarai, kartu su savo kolegomis iš komunistų partijos pernai jau bandė tuo pačiu pagrindu nuteisti buvusį SSRS vadovą Michailą Gorbačiovą.

 


Rašyti komentarą...
A
Anonymous
2015-06-16 16:14:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man atrodo, kad Rusija jau visai achujel (atleiskit už žargoną), bet Putinas su savo valdžia yra taip apsėstas manijos atkurti SSRS, turbūt pradės daryt bet ką, kad ją atkurtų
Atsakyti
-2

l
lai
2015-06-16 16:53:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegu sau abejoja- rusija- tai ne visas pasaulis....
Atsakyti
-1

k
kaubojus
2015-06-16 17:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau visiškai aišku darosi: Rusiją valdo bepročiai. Vargas ruskeliams, turint tokius debilus valdžioje. Neduok Dieve- fašistai ir dar kvaili; čia jau blogiau ir už stalino laikus. Tas buvo žiaurus tironas , bet nebuvo kvailas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų