Šri Lanka pasiekė aukščiausios pasaulyje dirbtinės Kalėdų eglės rekordą

Šri Lanka šeštadienį pasiekė pasaulinį aukščiausios dirbtinės Kalėdų eglės rekordą, nors dėl darbų vėlavimo organizatoriams teko struktūrą pažeminti kone perpus.

Kriketo legenda Arjuna Ranatunga inicijavo planus Šri Lankos sostinėje Kolombe pastatyti rekordinę Kalėdų eglę, bet susidūrė su Katalikų Bažnyčios nepritarimu – pasak jos, tam numatytas lėšas būtų geriau skirti labdarai.

„Dėl pradinio pasipriešinimo... statybos darbai vėlavo maždaug 10 dienų“, – naujienų agentūrai AFP sakė projekto koordinatorius Mangala Gunasekera.

„Mūsų tikslas buvo 100 m, bet statybos vėlavimas privertė mus sumažinti aukštį“, – pridūrė jis.

Pasak M.Gunasekeros, šeštadienį ryte Kalėdų eglė buvo maždaug 57 m aukščio – dviem metrais aukštesnė už pernai Kinijos Guangdžou provincijoje pastatytą dirbtinę Kalėdų eglę.

Šri Lankos rekordą dar turi patvirtinti Guinnesso (Gineso) rekordų knyga.

M.Gunasekera sakė, kad eglė bus papuošta 600 tūkst. spalvotų LED lempučių, 6 m aukščio Kalėdų seneliu ir 12 m ilgio rogėmis.

„Kūčių vakarą uždegsime lemputes“, – pridūrė jis.

A.Ranatunga, kurio vadovaujama Šri Lankos rinktinė 1996 metais laimėjo pasaulio čempionatą, buvo šio lėšų rinkimo dirbtinei eglei, kaip religinės vienybės simboliui, projekto priešakyje.

REKLAMA

Projektas buvo išgelbėtas premjerui Ranilui Wickremesinghe pasikalbėjus su Kolombo arkivyskupu Malcolmu Ranjithu ir gavus jo palaiminimą.

Iš pradžių arkivyskupas šį projektą vadino išlaidavimu ir sakė, kad numatomus 200 tūkst. dolerių (191 tūkst. eurų) geriau būtų išleisti skurdui mažinti.

Šri Lankoje gyvena daugiausia budistai, bet maždaug 1,2 mln. iš 21 mln. šios šalies gyventojų yra katalikai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų