šri lanka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šri lanka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šri lanka“.

Šri Lanka prašo Rusijos paleisti iš kariuomenės jos piliečius

Šri Lanka prašo Rusijos leisti jos buvusiems kariams, kovojantiems Maskvos kare prieš Ukrainą, savo noru grįžti namo, ketvirtadienį pranešė vyriausybė. Šią savaitę oficiali Šri Lankos delegacija Maskvoje surengė dvi dienas trukusias derybas, per kurias ragino atlyginti už 17 šrilankiečių, žuvusių per kautynes, sakoma Kolombo užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2024-06-27

Šri Lanka panaikino ilgalaikes turistines vizas rusams ir ukrainiečiams

Šri Lanka sekmadienį pranešė, kad nutraukia ilgalaikių turistinių vizų pratęsimą tūkstančiams rusų ir ukrainiečių, galimai gyvenantiems saloje nuo Maskvos invazijos į Ukrainą. „Vyriausybė nebepratęs vizų“, – Šri Lankos imigracijos generalinis komisaras Harsha Ilukpitiya sakė naujienų agentūrai AFP. Pareigūnas informavo, kad iš šalies išvykti reikalaujama iki kovo 7-osios. „Situacija su skrydžiais normalizavosi ir jiems nėra sudėtinga grįžti“, – teigė jis.
2024-02-25

Šri Lanka Kalėdų proga išlaisvino 1 tūkst. kalinių

Šri Lankos prezidentas Ranilas Wickremesinghe Kalėdų proga suteikė amnestiją daugiau kaip 1 tūkst. nuteistųjų ir paleido juos iš kalėjimų visoje šalyje, pirmadienį pranešė vienas kalėjimų pareigūnas. Kalėjimų komisaras Gamini Dissanayake sakė, kad tarp 1 004 pirmadienį į laisvę paleistų asmenų buvo Šri Lankos piliečiai, įkalinti už tai, kad negalėjo sumokėti paskirtų baudų.
2023-12-25

Nauja kelionių kryptis: iš Vilniaus bus galima nuskristi į Šri Lanką

Didžiausia Ukrainos kelionių organizatorė „Join UP!“ ketvirtadienį pradeda tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Šri Lanką.  Į Matalos oro uostą turistus skraidins Ukrainos avialinijų „SkyUp Airlines“ lėktuvai, o keliones užsakomaisiais skrydžiais siūlo „Join UP!“, pranešė bendrovė. „Šią žiemą stebime išaugusią egzotiškų krypčių Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje paklausą, ypač per šventas Kalėdas, kai dauguma kelionių į kitas šalis jau būna išparduotos.
2023-12-19

Lietuvoje daugėja imigrantų – kol vieni prieš, kiti atkerta: „Tegul dirba, nes mes irgi išvažiuojam toli“

Politikai susirūpino, ką daryti su imigrantais, kurių dabar Lietuvoje daugiausia per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Verslui siekiant įsivežti kuo daugiau darbuotojų iš užsienio, nes lietuvių paprasčiausiai trūksta, Laurynas Kasčiūnas tikina, kad Lietuva neskiria pakankamai dėmesio nacionaliniam saugumui. Darbdaviai atkerta, kad politikai tik gąsdina visuomenę, nors darbuotojų stygius jau kritinis ir imigrantų reikia kuo daugiau.

Šri Lankai padovanotą dramblį ištiko bėda: laukia varginanti kelionė

Daugiau nei 20 metų Šri Lankoje gyvenęs dramblys, kurį kadaise šaliai padovanojo Tailando valdžia, grįžta į savo gimtinę. Gyvūnui reikia specialaus gydymo, mat jis šlubuoja, o Šri Lankoje jį gydyti galimybių nėra. Gyvūnų teisių aktyvistai jau anksčiau piktinosi, jog šalyje su drambliu elgiamasi netinkamai. Vandenyje atsivėsinti bandantis 30-metis dramblys, vardu Sak Surin, Šri Lankos nacionaliniame zoologijos sode praleido didžiąją gyvenimo dalį – beveik 22 metus.

„Manvesta“ nori įdarbinti šimtą sunkvežimių vairuotojų iš Šri Lankos

Jurbarko transporto ir logistikos bendrovė „Manvesta“ planuoja įdarbinti daugiau kaip šimtą sunkvežimių vairuotojų iš Šri Lankos, pranešė šios šalies ministro pirmininko biuras. Anot jo, bendrovės atstovai vasario 13-ąją susitiko su Šri Lankos premjeru Dineshu Gunawardena ir prašė skubiai apmokyti atrinktus darbuotojus, kad jie galėtų dirbti Europoje.
2023-02-14

Prokuratūra patvirtina: Neries upėje rastas Šri Lankos piliečio kūnas

Vilniaus apygardos prokuratūra patvirtino, kad 2022 metų rugpjūtį Neries upėje, Vilniaus rajone, ties Kūniškės kaimu rastas vyras yra 32-ejų metų Šri Lankos pilietis, tačiau įdomu tai, kad paskutinė gyvenamoji jo vieta buvo nustatyta Jungtinėje Karalystėje. Neoficialiomis žiniomis, šeima teigia, kad Ši Lankos pilietis Jungtinėje Karalystėje gyveno maždaug nuo 2010 iki 2017 metų.

Tarp Rusijos ir Šri Lankos pradėtas naujas skrydžių maršrutas turistams

Šri Lanka ketvirtadienį pasitiko pirmuosius Rusijos keliautojus, pasinaudojusius nauja skrydžių paslaugą, kuri buvo pradėta bankrutavusiai šaliai paraginus Maskvą padėti atgaivinti jos krizės apimtą ekonomiką siunčiant turistų būrius. Šių metų pradžioje Rusija buvo didžiausias lankytojų Šri Lankoje šaltinis, tačiau po invazijos į Ukrainą ir Indijos vandenyno saloje įsikūrusiai šaliai susidūrus su didžiausia visų laikų ekonomikos krize, atvykėlių srautas beveik nutrūko.
2022-12-29

Singapūras iš skęstančio laivo išgelbėjo 300 įtariamų migrantų

Singapūro tarnybos išgelbėjo apie 300 įtariamų migrantų, pradėjus skęsti laivui, kuriuo jie plaukė, pirmadienį pranešė Šri Lankos karinis laivynas. Laivyno atstovas Indika de Silva pareiškė, kad laive buvęs Šri Lankos pilietis pirmadienį susisiekė su kariniu laivynu ir pranešė, kad jų laivą ištiko nelaimė, tad Kolombe įsikūręs Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kreipėsi pagalbos į Singapūrą, Vietnamą ir Filipinus.
2022-11-07
REKLAMA
REKLAMA

Skaudi nelaimė: į Lietuvą neteisėtai patekusiam migrantui teko amputuoti koją

Iš Baltarusijos į Lietuvą patekusiam Šri Lankos piliečiui teko amputuoti vieną koją, jis paguldytas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę Lazdynuose, patvirtino Lietuvos raudonojo kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Nuverstas Šri Lankos lyderis tikisi grįžti namo

Šri Lankos nuverstasis prezidentas Gotabaya Rajapaksa (Gotabaja Radžapakša) siekia grįžti namo iš tremties Tailande ir parašo savo įpėdinio užtikrinti jo saugumą, penktadienį pranešė jo partija. G. Rajapaksa buvo priverstas bėgti iš šalies ir atsistatydinti praėjusį mėnesį, kai po kelis mėnesius trukusių protestų dėl precedento neturinčios ekonomikos krizės šalyje dešimtys tūkstančių įpykusių demonstrantų užėmė jo oficialią rezidenciją.
2022-08-19

Pabėgęs buvęs Šri Lankos prezidentas išvyko iš Singapūro

Buvęs Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa, praeitą mėnesį pabėgęs iš protestų apimtos savo šalies, išvyko iš Singapūro, ketvirtadienį pranešė migracijos tarnyba. Vieno sakinio pranešime, paskelbtame Imigracijos ir patikros postų valdybos, nenurodoma, kur išvyko buvęs lyderis. Tačiau Tailando pareigūnai trečiadienį sakė, kad Šri Lankos vyriausybė prašė suteikti G. Rajapaksai leidimą atvykti, ir pridūrė, jog jam bus leista laikinai apsigyventi.
2022-08-11

Šri Lankoje iš areštinės paleistas kairiųjų aktyvistas Josifas Stalinas

Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė. Per kelis mėnesius trukusias demonstracijas, pasiekusias kulminaciją liepą, kai pabėgo ir atsistatydino prezidentas Gotabaja Rajapaksa (Gotabaja Radžapakša), policija sulaikė dešimtis asmenų, kaltinamų viešosios nuosavybės gadinimu.
2022-08-08

Šri Lankos prezidentas siekia vienybės vyriausybės, kad išgelbėtų ekonomiką

Naujasis Šri Lankos prezidentas Ranilas Wickremesinghe oficialiai pakvietė parlamento narius prisijungti prie visų partijų vienybės vyriausybės, kad atgaivintų ekonomiką ir imtųsi skausmingų reformų, sekmadienį pranešė jo biuras. R. Wickremesinghe anksčiau šį mėnesį stojo prie valstybės vairo, visuomenės pykčiui dėl ekonominės krizės privertus jo pirmtaką Gotabayą Rajapaksą pabėgti iš šalies ir atsistatydinti.
Aktualijos 2022-07-31

Šri Lankos parlamentas patvirtino įsaką dėl nepaprastosios padėties įvedimo

Šri Lankos parlamentas trečiadienį patvirtino prezidento Ranilo Wickremesinghe paskelbtą nepaprastąją padėtį, jo vyriausybei imantis griežtų priemonių prieš demonstrantus, kuriuos ji kaltina smurtu, bet taip pat stengiantis išbristi iš visų laikų didžiausios ekonomikos krizės. Įsakas dėl nepaprastosios padėties 225 vietų parlamente buvo patvirtintas 120 balsais prieš 63, kitiems deputatams susilaikius.
2022-07-27

CŽV vadovas: Šri Lanka kvailai kliovėsi Kinijos investicijomis

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Billas Burnsas trečiadienį pareiškė, kad vienas iš veiksnių, paskatinusių Šri Lankos ekonomikos žlugimą, buvo „kvailas“ kliovimasis investicijomis iš Kinijos, kurios salai itin brangiai kainavo.  Jis pabrėžė, kad Šri Lankos atvejis turėtų būti įspėjimas kitoms valstybėms.  „Kinai turi daug finansų ir įtakos, todėl gali labai patraukliai pristatyti savo investicijas“, – sakė B. Burnsas Aspeno saugumo forume.
2022-07-21

Šri Lankoje prisaikdintas naujasis prezidentas

Šri Lankos politikos veteranas Ranilas Wickremesinghe ketvirtadienį buvo prisaikdintas gilios ekonominės ir politinės krizės ištiktos Pietų Azijos šalies prezidentu, pranešė jo biuras. Šešiskart premjero poste dirbęs 73 metų R. Wickremesinghe buvo prisaikdintas vyriausiojo teisėjo Jayanthos Jayasuriyos per ceremoniją budriai saugomame parlamento komplekse, sakoma prezidentūros pranešime.
2022-07-21

Šri Lankoje išrinktas prezidentas

Šešis kartus Šri Lankos premjero poste dirbęs Ranilas Wickremesinghe trečiadienį buvo didžiule persvara išrinktas prezidentu ir pakeis iš krizės apimtos šalies pabėgusį bei atsistatydinusį valstybės vadovą Gotabayą Rajapaksą. Rinkimuose dalyvavo trys kandidatai. Oficialūs rezultatai rodo, kad R. Wickremesinghe per parlamento balsavimą gavo 134, jo pagrindinis varžovas Dullasas Alahapperuma – 82, o kairiųjų lyderis Anura Dissanayake – vos tris balsus.
2022-07-20

Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa paskelbė atsistatydinantis

Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa ketvirtadienį, netrukus po to, kai atskrido į Singapūrą, elektroniniu paštu išsiuntė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė parlamento pirmininko atstovas spaudai. Išvakarėse G. Rajapaksa pabėgo iš savo šalies. Iš pradžių jis išskrido į Maldyvus, o iš ten – į Singapūrą.
2022-07-14

Šri Lankos prezidentas atskrido į Singapūrą

Lėktuvas su Šri Lankos prezidentu ketvirtadienį atskrido į Singapūrą iš Maldyvų, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai. Išvakarėse Gotabaya Rajapaksa pabėgo iš savo šalies. G. Rajapaksa, jo žmona Ioma (Joma) ir du asmens sargybiniai oro bendrovės „Saudia“ lėktuvu išskrido iš Velanos tarptautinio oro uosto Malėje. Singapūro užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pareiškė, kad G. Rajapaksa į miestą-valstybę atvyko privataus vizito ir kad prieglobstis jam nesuteiktas.
2022-07-14

Pabėgęs Šri Lankos prezidentas susidūrė su protestuotojais Maldyvuose

Iš savo šalies pabėgęs Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa trečiadienį susidūrė su Maldyvų gyventojų protestais – dešimtys jo tėvynainių reikalavo, kad Malė nesuteiktų lyderiui saugaus prieglobsčio. Maldyvuose gyvenantys šrilankiečiai, nešę vėliavas ir plakatus, smerkė anksčiau trečiadienį pabėgusį G. Rajapaksą, protestuotojams praeitą savaitgalį užėmus jo rezidenciją Kolombe, šioje Pietų Azijos valstybėje smarkiai paaštrėjus ekonomikos krizei.
2022-07-13

SUKASI PASAULIS. Besitęsiantis bruzdesys dėl Kaliningrado, Johnsono pabaiga ir sujudimas Šri Lankoje

Besitęsiantis Kaliningrado tranzito klausimas toliau kelia daug diskusijų. Ar Lietuva neparuošė partnerių galimam Rusijos atsakui? Ar realu tikėtis kažkokio rimtesnio Kremliaus atsako, nei retoriniai pagrasinimai? Apie tai diskusija naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“. Naujausiame epizode portalo tv3.lt žurnalistai Eglė Samoškaitė, Jūratė Važgauskaitė ir Vilmantas Venckūnas aptaria ne tik toliau daugybę klausimų keliantį Kaliningrado klausimą, bet ir Jungtinės Karalystės pre...
Aktualijos 2022-07-13

Šri Lankos vyriausybė tikisi suformuoti naują vyriausybę nerimstant neramumams

Šri Lankos opozicinės politinės partijos sekmadienį susitiks tartis dėl naujos vyriausybės, praėjus dienai po to, kai šalies prezidentas ir ministras pirmininkas pranešė apie atsistatydinimą po kelis mėnesius trukusios politinės sumaišties, įsismarkavusiems protestuotojams šturmavus abiejų pareigūnų rezidencijas ir padegus vieną iš jų pastatų.
2022-07-10

Krizės apimta Šri Lanka atvers savo naftos rinką užsienio įmonėms

Su grynųjų krize susidūrusi Šri Lanka antradienį paskelbė atverianti savo naftos rinką užsienio įmonėms, praėjus dienai, kai dėl neįveikiamo degalų trūkumo visoje šalyje buvo sustabdytas benzino ir dyzelino pardavimas. Šalis susiduria su precedento neturinčia ekonomine krize ir yra nepajėgi importuoti būtiniausių prekių, įskaitant pakankamai naftos ir dujų įmonių ir gyventojų energijos poreikiams patenkinti.
2022-06-28

Sulaikius Rusijos keleivinį lėktuvą Šri Lanka neigia, kad tai – vyriausybės sprendimas

Šri Lankos pagrindinis oro uostas šeštadienį paneigė, kad šalies vyriausybė atsakinga už sprendimą sulaikyti vieną Rusijos oro bendrovės „Aeroflot“ lainerį, kai Maskva pareiškė diplomatinį protestą dėl šio žingsnio. Lėktuvas „Airbus A330“ ketvirtadienį buvo sulaikytas Bandaranaikės tarptautiniame oro uoste ketvirtadienį, tą pačią dieną, kai jis atskrido iš Maskvos, sostinės Kolombo teismo nurodymu.
2022-06-04

Krizės apimta Šri Lanka įsigijo rusiškos naftos

Gilią krizę išgyvenanti ir su užsienio valiutos stygiumi susidurianti Šri Lanka šeštadienį gavo rusiškos naftos, kuriai netrukus gali būti taikomas ES embargas, siuntą, skirtą atnaujinti vienintelės šalyje naftos perdirbimo gamyklos veiklą, pranešė energetikos ministras. Šri Lanka šiuo metu išgyvena didžiausią ekonominį nuosmukį nuo nepriklausomybės atkūrimo, o degalų ir kitų būtiniausių dalykų stygius smarkiai apsunkina 22 mln. gyventojų gyvenimą.
2022-05-28

Skurdi Šri Lankos realybė – dienos atlyginimas kai kur siekia vos 2,5 dolerio

Arbatos gurkšnojimas daugeliui – raminantis ritualas, o štai ją Šri Lankoje skinantys žmonės ne tokie ramūs ir laimingi. Mat jų dienos atlyginimas siekia vos pustrečio dolerio. O tokios sumos kartais net nepakanka nusipirkti maisto.  Šrilankietė ant galvos dedasi kepurę, o ant kupros – krepšį. Ir iškeliauja į darbą. Arbatos laukai, kuriuose ji dirba – tiesiog kvapą gniauža. Netoliese matosi kalnai, o akis džiugina ryškiai žalia spalva.
2022-05-06

Kylančios kainos lietuvių negąsdina: sparčiai graibsto keliones ir negaili pinigų

Pavasarėjant dažnas žmogus ima planuoti vasaros atostogas. Iš anksto numatyti atostogų datas dažnai prašo ir darbdaviai. Kelionių agentūros pastebi, kad lietuviai jau ruošiasi atostogų sezonui. Keliautojams jau yra pateikti išankstiniai pasiūlymai, tad kelionę susiplanavus dabar ne tik galėsite rinktis iš daugiausiai pasiūlymų, bet ir gausite patraukliausias kainas.

Degantį laivą gesinti bando gausios pajėgos: nugriaudėjo ir sprogimas

Sraigtasparniu į pagalbą degantį laivą bandantiems užgesinti laivams skrendančias karines oro pajėgas jau iš toli pasitinka juodas dūmų debesis. Gaisrą bendromis jėgomis bando užgesinti  Šri Lankos ir Indijos gelbėtojai, mat jis vis stiprėja. Iš laivo kyla dūmai, matosi ir įsisiautėjusios liepsnos. O konteineriai jau baigia sudegti. Tad bandoma gesinti ne tik vandeniu – gelbėtojai iš straigtasparnio barsto sausus cheminius miltelius.
2021-05-26

Kol Indija skęsta pandemijoje, Šri Lanka švenčia

Sušvelninus karantino ribojimus Šri Lanka švenčia – šalis pasitiko Naujuosius metus. Minios gyventojų balandžio 13-osios vakarą traukė į šventyklas, kur susikaupė maldai prieš didžiąsias metų šventes. „Tai didžiulė privilegija, jog per Naujuosius metus galime leisti laiką su šeimomis taikoje ir gerovėje. To praėjusiais metais nebuvo“, – sako Šri Lankos gyventoja Sudharshini Thilipathy. Pernai užgriuvus pandemijai šalyje buvo įvesti ribojimai ir atšauktas Naujųjų metų šventimas.
2021-04-14

„Misis Šri Lanka“ skandalo tęsinys: nukarūnuota gražuolė kreipėsi į policiją

Šri Lankos policija areštavo buvusią „Misis pasaulis“ Caroline Jurie, kuri, kaip įtariama, scenoje užsipuolė ir sužeidė šių metų konkurso „Misis Šri Lanka“ nugalėtoją. Sekmadienį per televiziją surengtoje ceremonijoje Pushpika De Silva laimėjo „Misis Šri Lankos“ titulą, o buvusi nugalėtoja C. Jurie turėjo ją karūnuoti. Vietoj to, ji nuėmė karūną nuo ponios De Silva galvos, teigdama, kad ji negali turėti šio titulo, nes yra išsiskyrusi, rašoma „BBC“. „Turiu nedidelį prašymą.
2021-04-10

Skandalas „Misis Šri Lanka“ konkurse: apdovanotos gražuolės karūna – atimta

Paskutinės grožio konkurso akimirkos – dviejų dalyvių širdys daužosi – susikibusios rankomis jos laukia, kuri bus karūnuota „Misis Šri Lanka“ ir keliaus į „Misis pasaulis“ konkursą. Pagaliau žiuri sprendimas ir jau žinoma šių metų nugalėtoja, pati gražiausia šalies ponia. Tačiau vos tik iškilmingai ant galvos jai uždedama karūna, praėjusių metų „Misis pasaulis“ rėžia akibrokštą. „Turiu nedidelį prašymą.
2021-04-08

Koronavirusas plinta: užfiksuotas pirmas užsikrėtimas nuo kito žmogaus Europoje

Vokietijoje nustatytas pirmasis nauju koronavirusu užsikrėtęs pacientas šio užkrato gavo iš vienos bendradarbės kinės, antradienį pranešė pareigūnai. Naujienų agentūros AFP duomenimis, tai yra pirmasis patvirtintas užsikrėtimo šia liga nuo kito žmogaus atvejis Europoje. Šanchajuje gyvenanti kinė darbuotoja „pasijuto blogai sausio 23-ąją skrisdama namo“, per spaudos konferenciją sakė Bavarijos sveikatos apsaugos ir maisto saugumo biuro vadovas Andreasas Zapfas.
2020-01-28

Šventę pakeitė siaubo šūksniai: tapo baisios nelaimės liudininkais

Gatvės šventė Šri Lankoje baigėsi tragedija. EIsenoje dalyvavęs dramblys staiga tapo nevaldomas ir ėmė trypti žmones. Septyniolika jų atsidūrė ligoninėje. Akimirka ir religinės šventės ekstazę pakeičia siaubo šūksniai. Nežinia, ar trankios muzikos, ar žmonių išsigandęs dramblys tampa nevaldomas ir ima trypti bei straubliu daužyti žmones. Vieni procesijos dalyviai pamatę, kas vyksta, skuodžia į šoną, kiti – nespėja ir atsiduria po dramblio kojomis. Netrukus numeta ir ant jo sėdintį varovą.
2019-09-09

Šri Lankoje – naujų išpuolių pavojus: atšaukė sekmadienio mišias

Šri Lankos Romos katalikų bažnyčia ketvirtadienį pareiškė atšaukianti planus sekmadienį atnaujinti mišias dėl būgštavimų, kad gali įvykti naujų sprogdinimų. Šri Lankos kardinolo Malcolmo Ranjitho atstovas pareiškė, kad Bažnyčia gavo „konkrečios informacijos apie dvi galimas atakas prieš bažnyčias“, todėl buvo nuspręsta atšaukti gegužės 5-osios pamaldas. „Patarti saugumo pajėgų, nusprendėme nerengti sekmadienio mišių nė vienoje iš bažnyčių“, – naujienų agentūrą AFP informavo kardinolo atstovas.
2019-05-02

Šri Lankoje per reidą prieš įtariamą džihadistų buveinę žuvo 15 žmonių

Šri Lankoje 15 žmonių, įskaitant šešis vaikus žuvo penktadienį vakare per saugumo pajėgų operaciją, surengtą reaguojant į Velykų sekmadienio sprogdinimų virtinę. Policija šeštadienį informavo, kad per reidą prieš numanomą džihadistų buveinę netoli rytinio Kalmunajaus miesto trys užspeisti įtariamieji susisprogdino, tuo pačiu nužudydami tris moteris ir šešis vaikus.
2019-04-27

Atostogos virto tragedija: danų milijardierius neteko 3 vaikų

Šri Lankoje per Velykų sekmadienį surengtas atakas žuvo trys iš keturių Danijos milijardieriaus Anderso Holcho Povlseno vaikų, pirmadienį patvirtino jam priklausančios prekybos drabužiais įmonių grupės „Bestseller“ atstovas. Danijos žiniasklaida pranešė, kad beveik 300 žmonių gyvybių pareikalavusių išpuolių bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose akimirką verslo magnatas ir jo žmona Anne kartu su keturiais vaikais poilsiavo Šri Lankoje.
2019-04-22

Šri Lankoje driokstelėjo dar vienas sprogimas

Šri Lankos sostinėje Kolombe užminuotas mikroautobusas pirmadienį detonavo netoli Šv. Antano bažnyčios, ankstesnę dieną tapusią vienu iš keleto mirtininkų sprogdintojų atakų taikinių, pranešė naujienų portalas „Euronews“. Naujienų agentūros AP žiniomis, sprogus prie šių krikščionių maldos namų paliktam mikroautobusui niekas nenukentėjo. Policininkai išvyko apžiūrėti mikroautobuso pirmadienį gavę pranešimą, kad ši įtartina transporto stovėjo šalia Šv. Antano bažnyčios nuo sekmadienio.
2019-04-22

Kruvinų išpuolių Šri Lankoje atgarsiai: paaiškėjo sprogdintojų pilietybė

Virtinės Velykų dieną surengtų pražūtingų sprogdinimų nusiaubtą Šri Lanką pirmadienį pribloškė smarkiai šoktelėjęs aukų skaičius, jau beveik pasiekęs 300. Žemiau pateikiama, kas žinome apie vieną kruviniausių šios salos valstybės istorijoje atakų, surengtą bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose. Kas įvyko? Šalies sostinėje Kolombe įsikūrusius tris viešbučius sekmadienį sukrėtė galingi sprogimai. Kolombe esantis „Cinnamon Grand“ buvo užpultas apytiksliai 8 val. 30 min. (6 val. 30 min.
2019-04-22

Sprogdinimų aukų skaičius Šri Lankoje išaugo iki 290

Mažiausiai 290 žmonių žuvo per virtinę sprogdinimų Šri Lankos bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose, tapusių didžiausiu smurto proveržiu šioje saloje nuo niokojančio pilietinio karo pabaigos prieš dešimtmetį. Aštuonių aiškiai koordinuotų sprogimų taikiniais sekmadienį tapo Velykas šventę krikščionys tikintieji ir viešbučiai, populiarūs tarp užsieniečių lankytojų. Atnaujinta 10:29 val.
2019-04-22

Nėra informacijos apie Šri Lankoje nukentėjusius lietuvius

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per įvykdytus teroro aktus keliose Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose sekmadienį būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Pranešama, šiandien ryte Šri Lankoje įvykdyti keli teroro aktai. Teigiama, kad per sprogimus, kurie šv. Velykų sekmadienį nugriaudėjo keliose Šri Lankos bažnyčiose ir keliuose viešbučiuose, žuvo mažiausiai 156 žmonės, iš jų 35 užsieniečiai, keli šimtai sužeisti.
Aktualijos 2019-04-21

Lietuvoje to dar nebuvo: ruošiami tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai

Šių metų birželį Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui ratifikuoti 1949 m. Ženevoje patvirtintą konvenciją, kuri Lietuvoje vairuotojo pažymėjimą turintiems gyventojams suteiktų teisę vairuoti transporto priemones daugiau pasaulio šalių, pavyzdžiui, Japonijoje, JAV, Naujojoje Zelandijoje. Nors džiugiai paskelbta, kad tokia galimybė turėtų atsirasti nuo kitų metų sausio 1 d., tikėtina, kad pasiruošimo procesas gali užtrukti ilgiau.

Alkoholio padauginę jaunavedžiai įsigijo netikėtą pirkinį – palaikė idiotais

Vestuves atšokę sutuoktiniai Gina Lyons ir Mark Lee nusprendė įspūdingiausią dieną gyvenime atšvęsti išvykstant trims savaitėms į Šri Lanką. Medaus mėnesį kopinėję jaunavedžiai nė nenutuokė, kuo jų kelionė pasibaigs, tačiau visa tai jie dabar prisimena su šypsena. „Pirmąją naktį mūsų viešbutyje mes nusprendėme praleisti paplūdimyje. Pasiėmėme kelis butelius romo, manėme, kad ramiai išgersime, tačiau viskas pakrypo kita linkme“, – prisiminimais dalijosi moteris.
2018-10-22

12 šalių į kurias keliaujant galima lengvai užsikrėsti įvairiomis ligomis

Kitos kultūros pažinimas, nuotykių potyriai ir sutikti nauji žmonės, keliavimas aplink pasaulį visada kelia tik geriausias emocijas. Tačiau higienos trūkumas ir atotrūkis nuo komfortiškos aplinkos neretai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Būtent todėl gydytojai pataria prieš keliaujant į egzotines šalis – pasiskiepyti. Cosmopolitan sudarė dvylikos rizikingiausių šalių sąrašą, kuriose galima užsikrėsti įvairiomis ligomis.
2018-08-22

„Monsanto“ ir jos prieštaringa istorija

JAV žemės ūkio milžinė „Monsanto“, ketvirtadienį susijungusi su vokiečių farmacijos ir chemikalų gamintoja „Bayer“, yra itin prieštaringai vertinama įmonė, ne kartą sulaukusi kritikos ir ieškinių iš aplinkosaugininkų. „Bayer“ savaitės pradžioje oficialiai paskelbė, jog po susijungimo atsisakys „Monsanto“ prekės ženklo, kuris per ilgus dešimtmečius užsitarnavo neigiamą reputaciją. Naujienų agentūra AFP pateikia prieštaringiausiai vertinamus „Monsanto“ istorijos momentus.
2018-06-07

Šri Lankoje šventyklos dramblys mirtinai sužalojo aukšto rango budistų vienuolį

Šri Lankoje vienas aukšto rango budistų vienuolis, sunkiai sužalotas dramblio savo šventykloje netoli sostinės, šeštadienį mirė ligoninėje, pranešė policija. Per penktadienį įvykusį incidentą 77 metų vienuolis Bellanwila Wimalarathana buvo šiurkščiais parblokštas ant žemės, bet mahautas (dramblio prižiūrėtojas) sugebėjo apsaugoti dvasininką, kad įniršęs gyvūnas nepersmeigtų jo savo stambiais durklais, nurodė pareigūnai. Vienuolis buvo skubiai išvežtas į ligoninę, bet kitą dieną mirė.
2018-02-03

Svajonių atostogos virto kruvina tragedija: rastas sumaitotas jauno žurnalisto kūnas

Skaudi tragedija Šri Lankoje. Krokodilas į upę nusitempė ir mirtinai sužalojo jauną britų žurnalistą. Prestižiniame „Financial Times“ dienraštyje dirbęs vyras į Šri Lanką buvo išvykęs atostogų. Tai kūnas 24-erių Paulo McCleano, kurį žiauri mirtis ištiko Šri Lankoje, banglentininkų rojumi laikomoje rytinėje Arugam Bay pakrantėje. Britų žurnalistas šioje upėje, prie kurios yra įsikūrusi banglentininkų mokykla, plovėsi rankas, kai staiga jį puolė krokodilas.
2017-09-16

Šri Lankos karinis laivynas išgelbėjo į jūrą nuneštą dramblį

Šri Lankos karinis jūrų laivynas išgelbėjo į jūrą nuneštą dramblį, trečiadienį pranešė kariškių atstovas ir šį incidentą pavadino „stebuklingu išsigelbėjimu“. Pasak Chamindos Walakuluge (Čamindos Valakulugės), karinių jūrų pajėgų nariai už 8 km nuo salos šiaurės rytų pakrantės pastebėjo vandenyje sunkai besikapanojantį dramblį ir surengė gelbėjimo operaciją, trukusią 12 valandų.
2017-07-12

„Embrace The Sky“: kai aidi garsus juokas ir lanko vaikystės prisiminimai

Mindaugo ir Milanos nuotykiai Šri Lankoje tęsiasi. Šįkart visi keliai veda pas gyvūnus - dramblius, krokodilus, leopardus. Daug garsaus juoko, pokalbiai apie vaikystę Jūsų maloniam žiūrėjimui.
2017-07-01
Į viršų