„SpaceX“ raketa po regimai sėkmingo skrydžio nusileidusi susprogo

Trečias kartas ir vėl melavo kompanijai „SpaceX“: jos nepilotuojama raketa po regimai sėkmingo skrydžio ir nusileidimo trečiadienį susprogo.

Tai dar viena nesėkmė, susijusi su kosminėms kelionėms kuriamos raketos „Starship“ prototipais. Neseniai nusileisdami sprogo kiti du „Starship“.

„Nuostabus švelnus nusileidimas“, – per trečiadienio bandymo tiesioginę transliaciją paskelbė „SpaceX“ komentatorius, nors iš raketos apačios veržėsi liepsnos ir įgulos bandė jas užgesinti.

Po kelių minučių raketa susprogo, šoktelėdama į orą ir vėl nukrisdama ant žemės.

Joks paaiškinimas kol kas nepateiktas.

„Starship SN10“ nusileido sveika!“ – maždaug valanda po sprogimo socialiniame tinkle „Twitter“ pajuokavo „SpaceX“ įkūrėjas, milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas).

„SpaceX“ komanda puikiai dirba! Vieną dieną tikrasis sėkmės matas bus tas, kad „Starship“ skrydžiai bus įprastas dalykas“, – antroje tviterio žinutėje parašė jis.

Naujausias raketos prototipas SN10 pakilo maždaug 23 val. 20 min. Grinvičo (ketvirtadienį 1 val. 20 min. Lietuvos) laiku iš Boka Čikos Teksase.

Raketa pakilo į dangų, pasiekusi 10 km aukštį paeiliui išjungė savo tris variklius ir užėmė horizontalią padėtį. Tuomet ji vėl pasisuko vertikaliai ir sugrįžo į Žemę.

Kaip rodo „SpaceX“ filmuota medžiaga, raketa visais kitais atžvilgiais nusileido tinkamai. Tada įvyko sprogimas.

Vasario pradžioje „SpaceX“ raketos, kuri, kaip kompanija tikisi, vieną dieną skraidys į Marsą, prototipas SN9 po bandomojo skrydžio bandydamas vertikaliai nusileisti nukrito ir susprogo. Panaši lemtis gruodį ištiko ankstesnį „Starship“ prototipą SN8.


Rašyti komentarą...
h
hshs
2021-03-04 12:32:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
bitkoinu kaina kris ir kils. vel uzsidirbt raketai Maskui reikia.
Atsakyti
0

M
Mantis
2021-03-04 13:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu jei taip ir buvo tai daroma sąmoningai su tikslais.
Atsakyti
0

J
Jo
2021-03-05 14:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pavaro tos raketo neblogai , tik gal koks kiemsargis zarijas galetu gesintuvu gesinti . Bet jei per tas kelias mijutes spetu pasikeisti kosmonautai tai raketa vel is tos sachtos su ta ugnim galetu statuoti , o gall nusileisti i vandeny butu saugiausia ir butu raketa iskart povandeniniu laineriu , fantastika .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų