2014 metų žiemos olimpiados sostinės - Sočio rinkimų komisija penktadienį baigė registruoti pretendentus į merus, tarp kurių - du žinomi Kremliaus kritikai ir dabartinis miesto vadovas.

Merų rinkimai Rusijoje - reta opozicijai galimybė tiesiogiai susirungti su valdžios partijos, kuri šiandien priversta laikyti populiarumo egzaminą, vykstant ekonomikos krizei, kandidatais.

Praėjusią savaitę rinkimų komisija nestebino skeptikus, leisdama dalyvauti balandžio 26 dieną paskirtuose rinkimuose opozicijos lyderiui Borisui Nemcovui, kuris kritikuoja vyriausybės vadovą Vladimirą Putiną ir siūlo perkelti dalį 2014 metų žaidynių į kitus miestus.

Ketvirtadienį rinkimų komisija įregistravo kitą režimo oponentą - žiniasklaidos priemonių magnatą, opozicinio laikraščio „Novaja gazeta“ ir Britanijos bulvarinio laikraščio „Evening Standard“ savininką Aleksandrą Lebedevą.

Tuo tarpu komisija neįregistravo populiarios balerinos Anastasijos Voločkovos. Dokumentuose, kuriuos pateikė A.Voločkova, nebuvo nurodyta jos gimimo data ir duomenys apie pajamas, pareiškė miestų rinkimų komisijos atstovas.

A.Voločkova patikslino, kad jos gimimo data nebuvo nurodyta banko kvite dėl banko užstato įnašo. Tai nerimta priežastis, ir aš būtinai užginčysiu šį sprendimą teisme“, - sakė A.Voločkova.

REKLAMA

Nacionalistinė Rusijos liberalų demokratų partija (RLDP) jau kiek anksčiau apsigalvojo kelti į merus deputatą Andrejų Lugovojų, kurį išduoti prašo Didžioji Britanija, nes įtaria, kad jis susijęs su Kremliaus oponento Aleksandro Litvinenkos nunuodijimu Londone.

Dėl posto taip pat rungsis laikinasis Sočio meras Anatolijus Pochomovas, kurį iškėlė Vladimiro Putino vadovaujama partija „Vieningoji Rusija“. Iš viso rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai.

Remiantis apklausomis, A.Pochomovas kol kas lenkia visus kitus kandidatus pagal populiarumą tarp Sočio gyventojų.

Pagal apklausą, kurią užsakė B.Nemcovo rinkimų štabas, A.Pachomovas gali surinkti apie 37 proc. balsų, o to nepakanka pergalei pirmajame ture, B.Nemcovą ketina paremti maždaug 20 proc. rinkėjų.

Daugelis Sočio gyventojų nepatenkinti tuo, kaip statomi olimpiniai objektai: jie rizikuoja netekti netoli Juodosios jūros paplūdimių turimo nekilnojamojo turto, kurį naudingai išnuomoja vasarą turistams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų