„Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės saugomus rūmus

Pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra suimtas, tačiau tai netrukdo jo komandai atskleisti išsikerojusią korupciją Kremliuje. Nepraėjus nė dviem dienom po A. Navalno sugrįžimo į Rusiją, jo įkurtas Antikorupcijos fondas paskelbė tyrimą, kuriame atskleidžiama Vladimirui Putinui priklausančią ištaigingą vilą prie Juodosios jūros, kurios vertė – 1,1 mlrd. eurų.

19

„Tai labiausiai saugoma teritorija Rusijoje ir didžiausia Putino paslaptis“, – teigiama vaizdo įraše.

Daugiau nei 2 val. vaizdo įraše A. Navalnas su komanda tvirtina, kad prie Juodosios jūros esančiame Gelandžiko kurorte Rusijos pietuose stūksto įspūdinga 17,6 tūkst. kv. metrų rūmai, visos teritorijos plotas yra 39 kartus didesnis nei Monako valstybės, o rūmų statyba kainavo 100 mlrd. rublių (1,1 mlrd. eurų) ir tai A. Navalno komanda vadina „didžiausiu kyšiu istorijoje“.

Anot A. Navalno, „didžiausio privataus gyvenamo namo Rusijoje“ šeimininkas yra šalies prezidentas Vladimiras Putinas.

„Tai yra labiausiai saugomas objektas Rusijoje. Tai nėra užmiesčio namas, tai nėra kotedžas ar rezidencija. Tai atskiras miestas, o gal net karalystė. <...> Tai lyg atskira valstybė Rusijos viduje. Ir šioje valstybėje yra vienas ir nepakeičiamas caras – Putinas“, – vaizdo įraše kalba pats A. Navalnas.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės slaptus rūmus

Tyrime teigiama, kad rūmų teritorijoje yra cerkvė, ledo čiuožykla, amfiteatras, vynuogynas. Pačiuose rūmuose – kazino, šokių salės, žaislinių automobilių trąsos, namų teatras.

Virš milžiniško komplekso yra neskraidymo zona, čia dirbantys virš tūkstančio žmonių į teritoriją negali įsinešti mobiliųjų telefonų, jie yra apieškomi prieš patekdami į rūmų valdas.

Pasak A. Navalno, milžiniškas kompleksas priklauso Federalinei saugumo tarnybai, o rūmų statybos buvo finansuojamos per ofšorinius fondus.  

Vaizdo įrašą su A. Navalno ir jo komandos tyrimu „Youtube“ per parą peržiūrėjo jau daugiau nei 20 mln. žmonių. Teigiama, kad vaizdo įrašas sukurtas Vokietijoje, dar prieš A. Navalnui grįžtant į Rusiją.

A. Navalno ir jo komandos tyrimas (rusų k. su anglų k. subtitrais):

Navalnas grįžo į Rusiją

Tyrimas paskelbtas kitą dieną po to, kai A. Navalnas, kuris sekmadienį buvo areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai sugrįžo į Rusiją, buvo nuteistas 30 parų kalėti. Iki sekmadienio 44 metų A. Navalnas gydėsi Berlyne po praėjusį rugpjūtį įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti FSB Vladimiro Putino nurodymu. Kremlius tai neigia.

REKLAMA

Vasario 2 dieną teismas pradės svarstyti, ar lygtinę pusketvirtų metų įkalinimo bausmę, paskirtą A. Navalnui 2014 metais dėl kaltinimų sukčiavus, pakeisti realia laisvės atėmimo bausme. Pirmadienį Kremliaus kritikas paragino savo šalininkus išeiti į gatves protestuoti prieš jo areštą. Opozicionieriaus sąjungininkai šeštadienį planuoja mitingus Maskvoje ir kituose šalies miestuose.

Naujas A. Navalno tyrimas, užbaigiamas raginimu rusams sukilti prieš valdžią, primena 2017 metų „YouTube“ paskelbtą įrašą, kuriame jis kaltino tuometinį premjerą Dmitrijų Medvedevą valdant prabangių valdų imperiją.

Tas tyrimas išprovokavo didelio masto opozicijos protestus. Apie minėtą valdą prie Juodosios jūros ir šios valdos ryšius su V. Putinu 2010 metais pirmasis paskelbė verslininkas ir paslapčių viešintojas Sergejus Kolesnikovas, aprašęs ją atvirame laiške D. Medvedevui.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį kalbėdamasis su valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosti“ korespondentu neteikė reikšmės A. Navalno pareiškimams ir pavadino juos neteisingais.

D. Peskovas sakė nematęs A. Navalno naujojo tyrimo apie esą V. Putinui pastatytus rūmus netoli Gelendžiko, bet pabrėžė, kad prezidentas tokios valdos neturi.

„Su tyrimu nesu susipažinęs. Tačiau iš karto galiu pasakyti, kad šita plokštelė sena. Prieš daug metų mes jau aiškinome, kad Putinas neturi jokių rūmų Gelendžike“, – sakė D. Peskovas, komentuodamas publikaciją leidiniui „Daily storm“.


Rašyti komentarą...
A
Assss
2021-01-20 15:38:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Save žiūrėkit, apie Lanzbergių sukaupta turtą geriau parašykit, o ne apie tai kas Rusijoje dedasi, kiek ko Putinas turi. Jums paranoja ar kas. Savo vagių nemato, rašo apie tai kas net neįdomu.
Atsakyti
-20

P
Petras
2021-01-20 15:43:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cto žopa cesitsa
Atsakyti
0

A
2021-01-20 16:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matai, ruskis Putinas iš algos savo nuosavą miestą pasistatė. Šlykštu girdėti nesąmones iš visokių neišmanėlių parsidavėlių ruskiams barborų
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų