Šiurpūs kankinimai okupuotame Donecke: elektros srovė ir chirurginės replės

Okupuotoje Ukrainos teritorijoje, apleistose gamyklose ir slėptuvėse-bunkeriuose, yra įkurti ir vis dar veikia kankinimų kalėjimai, skelbia britų ir Ukrainos žiniasklaida, remiantis liudininkų parodymais. Žmonės juos yra žalojami, apie daugelio jų likimą nėra jokios informacijos.

11

Internete buvo paviešintos Rusijos palaikomų smogikų įkurto konclagerio „Izoliacija“ nuotraukos. Šis kalėjimas yra įkurdintas buvusios izoliacinių medžiagų gamyklos teritorijoje. Nuotraukose matyti įrenginiai kankinimams ir „svečių apsilankymo žurnalas“, rašoma „Liga.net“.

„Izoliacija“ – nelegalus kalėjimas/kankinimų pastatas kurį buvusio fabriko vietoje įsirengė Donecke veikiantys smogikai. Nuo 2010-ųjų iki 2014-ųjų pavasario ten veikė meno dirbtuvės, kurias okupacijos metu išgrobstė. 2014-aisiais jame buvo laikoma daugiau nei 100 žmonių, 2019-aisiais – 70. Kalėjimo kankinimus patyrė apie 3,5 tūkst. žmonių, iš jų apie 1,6 tūkst. yra civiliai.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiurpūs kankinimai okupuotame Donecke: elektros srovė ir chirurginės replės

Netikėtai paviešintos nuotraukos

Nuotraukomis savo feisbuke pasidalijo buvęs šios vietos kankinys Stanislavas Asejevas. Vyras aktyvių karo veiksmų metu rašė tinklaraštį iš okupuotos Donecko teritorijos. 2017-ųjų gegužę buvo sulaikytas vietos smogikų ir apkaltintas „šnipinėjimu“. Išvežtas į įkalinimo įstaigą, o vėliau atsidūrė „Izoliacijoje“. Į laisvę ištrūko 2019-ųjų gruodžio 29-ąją, kuomet įvyko apsikeitimas į nelaisvę pateikusiais žmonėmis.

Jo teigimu, Rusijos spec. tarnybų atstovai „krūvomis metė į rūsį“ žmones, įskaitant ir smogikų vadus.

„The Sun“ rašoma, kad dviejuose bunkeriuose okupuotose teritorijose yra laikoma daugiau nei 200 žmonių, įskaitant ir civilius asmenis.

Paviešintose fotografijose matyti aplinkinė pastatų teritorija, kalinių kamerų vidus, spygliuota tvora aptvertas „pasivaikščiojimų kiemas“ (poros kvadratinių metrų), kankinimų stalas su lipnia juosta, kuria galimai buvo rišami čia atvežti žmonės, elektros srovės laidai.

Milžiniškose buvusios gamyklos patalpose buvo laikomi ir iš gyventojų ar verslų atimtos transporto priemonės, taip pat tankai ir kita karinė technika.

Pasak kito šiame kalėjime laikyto asmens, Stanislavo Pečenkino, šių nuotraukų publikavimas yra „kažkieno iš vietos struktūrų nesantaikos pasekmė“. Patys įkaitai to padaryti, anot išgyvenusio kankinimus asmens, „neturėjo nei techninių galimybių, nei turėjo kam perduoti“.

REKLAMA

Kankino elektra ir grasino rauti dantis replėmis

„Vienas iš baisiųjų požemių, anot turimos informacijos, buvo žiauraus kankintojo, pravarde „Maniak“, kankinant įkaitus besinaudojusio chirurginių įrankių rinkiniu, veiklos vieta“, – rašoma „The Sun“.

Pasak leidinio, Ukrainos visuomeninių laisvių centro atstovai šiuo metu „Izoliacijoje“ suskaičiavo 267 laikomus žmones, iš kurių 226 yra civiliai asmenys. Nė vienam jų nebuvo pateiktas joks oficialus kaltinimas.

Vietos gyventojai „Izoliaciją“ vadina „vieta, kur dingsta žmonės“. Šiame improvizuotame kalėjime yra įrengtos aštuonios įprastos kameros keliems įkaitams laikyti, dvi disciplinarinio izoliatoriaus kameros, vienas rūsys-slėptuvė nuo bombų, o taip pat keli „kankinimų rūsiai“.

S. Asejevo teigimu, aukos būdavo apvyniojamos lipnia juosta prie stalo, vienas elektros laidas tekdavo lytiniam organui, o kitas – užpakalinei kūno daliai. Tuomet ant kankinamo žmogaus kūno pildavo vandenį ir paleisdavo elektros srovę, kuri keldavo siaubingą skausmą.

Kitame nelegaliame kalėjime, žinomame „Betmano“ vardu (jį įkūrė vėliau nužudytas karo lauko vadas „Betman“), pabuvojęs Donecko gyventojas Aleksandras Griščenka papasakojo apie siaubingus kankinimus, kuriuos jam ir kitiems ten patekusiems žmonės teko patirti.

Vidutinio amžiaus valstybės tarnautojas į kalėjimą pateko sulaukęs kaltinimų „valstybės išdavyste“. Prieš patekdamas į patį kalėjimą jis buvo žiauriai sumuštas „profesionalaus boksininko“. Vėliau, pasak paties Griščenkos, jį išrengė nuogai, kratė elektra, tuomet pririšo rankas prie laidų.

Atėjęs kankintojas pravarde „Maniak“ (teigiama, kad jo tikras vardas yra Sergejus Konoplickis) išsitraukė karo lauko ligoninės chirurgo įrankių komplektą ir pradėjo pasakoti, kaip raus jam dantis, laužys pirštus, pjaus rankas ir t.t. „Maniak“ pradėjo lėtai pjaustyti jam kairę ranką. Kitu atveju „Maniak“ negyvai uždaužė žmogų plaktuku, remiantis liudininkais skelbia „The Sun“.

Ukrainiečių visuomenininkų teigimu, tai tik „ledkalnio viršūnė“, nes informacijos apie tokio pobūdžio „kalėjimuose“ daromus nusikaltimus paprasčiausiai nėra, ten negali patekti tarptautinių organizacijų atstovai. Todėl tikrasis žmonių pagrobimų, kankinimų ir neteisėto sulaikymo mastas nėra žinomas.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2021-02-20 22:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur.... va, kaip pi... a prota!
Nufotkintas Ukrainos banderu kaleimas vadinamas"Knyga" kur kankindavo Donbaso, Donecko sipus.
Kodel "Knyga", banderai-fašistai vadina ja ,tad kad belaisviai atsidaridavo čia kaip knyga.
Atsakyti
-9

A
Audrius
2021-02-20 23:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Adamkaus slaptame czv kalejime antanaviliuose zmones ne ka maziau ziariais budais buvo kankinami!Kada atsakingieji stos pries hagos tribunola?!
Atsakyti
-3

J
Jonas
2021-02-21 00:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje bus tas pat tik nežina kas kur kaip.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų