„Financial Times“ pažymima, kad pastaraisiais mėnesiais Šiaurės Korėjos žvejybos laivai įplaukė į Rusijos Tolimųjų Rytų pakrantės vandenis, o Šiaurės Korėjos gamintojai, gaminantys įvairius produktus – nuo uogienės ir dešrų iki alaus bei akordeonų – užregistravo prekių ženklus Rusijos federalinėje intelektinės nuosavybės tarnyboje.
Abiejų šalių „santykiai kuriami ilgam“
Seulo Kookmino universiteto Korėjos studijų profesorius Andrejus Lankovas teigia: „Anksčiau menkinusios savo karinio bendradarbiavimo mastą, dabar abi šalys nori, kad pasaulis žinotų – jų santykiai kuriami ilgam.“
Pažymėtina, kad Šiaurės Korėjos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo anglies, betono ir pramoninių plastikų gamybos. Šalis išgyvena dėl maisto, kuro ir trąšų importo iš kaimyninės Kinijos, kuri yra didžiausia jos prekybos partnerė.
Pastaruoju metu Šiaurės Korėjos režimas taip pat gavo šimtus milijonų JAV dolerių iš sudėtingų kriptovaliutų piniginių įsilaužimų.
Pietų Korėjos Sejong instituto mokslininkas Peteris Wardas pažymi, kad Maskvos globojimas galėtų turėti reikšmingą poveikį Šiaurės Korėjos ekonomikai, ypač atgaivinant šalies kasybos ir žemės ūkio sektorius.
„Net ir nedidelės investicijos į kaimo infrastruktūrą galėtų suteikti realios naudos didelei daliai Šiaurės Korėjos gyventojų“, – pridūrė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!