„Sėkmingai atliktas naujos vidutinio ir ilgo nuotolio hipergarsinės raketos, turinčios karinę strateginę vertę, bandomasis paleidimas“, – kitą dieną po bandymo paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Po raketos paleidimo Kim Jong Unas pareiškė, kad Šiaurės Korėja „sukūrė strategines raketas, kurios yra varomos kietuoju kuru, turi manevringą kovinę galvutę ir gali nešti branduolinį užtaisą“.
Pietų Korėjos kariuomenė pranešė, kad ankstų antradienio rytą paleista raketa nuskriejo apie 600 km, o galiausiai nukrito vandenyse tarp Pietų Korėjos ir Japonijos. KNCA nurodė, kad šis atstumas siekė apie 1 tūkst. kilometrų.
Naujausias Pchenjano raketos „Hwasong-16“ paleidimas įvyko praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai Kim Jong Unas prižiūrėjo vidutinio nuotolio hipergarsinės raketos kietojo kuro variklio bandymą.
Šiaurės Korėja jau seniai siekia įvaldyti pažangesnes hipergarsines ir kietojo kuro technologijas, norėdama, kad jos raketos galėtų sunaikinti Pietų Korėjos ir JAV priešraketinės gynybos sistemas ir kelti grėsmę Amerikos karinėms bazėms regione.
Hipergarsinės raketos yra greitesnės ir gali manevruoti skrydžio metu, todėl jas sunkiau susekti ir perimti, o kietuoju kuru varomų raketų prieš paleidimą nereikia užpildyti degalais, todėl jas sunkiau aptikti ir sunaikinti, taip pat jas galima greičiau panaudoti.
Antradienį įvykdytas paleidimas „atrodo kaip Pchenjano raketų, įskaitant hipergarsinius ginklus, kūrimo plano dalis“, teigė Korėjos gynybos pramonės studijų asociacijos atstovas Han Kwon-hee.
Vėliau tą pačią dieną Pietų Korėjos gynybos ministerija pranešė, kad kartu su Vašingtonu ir Tokijumi netoli Korėjos pusiasalio surengė bendras oro pratybas, kuriose dalyvavo branduolinį ginklą galintis nešti bombonešis B-52H ir naikintuvai F-15K.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!