Siaubingas moterų pasirinkimas ligoninėje – pavojinga procedūra ar tragiškas gyvenimas?

 Apie moterų situaciją skurdžiose šalyse kalbama daug, tačiau nepaisant problemoms skiriamo dėmesio, situacija gerėja labai lėtai. O kartas pagerėjimo taip ir nepavyksta pasiekti, nes šalį užklumpa nauji sunkumai.

13

Venesuela turi vienus didžiausių naftos rezervų pasaulyje, tačiau per pastaruosius trejus metus sugriuvo jos ekonomika. Šalis jau daugelį metų kenčia nuo bado, o dabar didesne tragedija nei bet kada pažymėtas ir šalies moterų gyvenimas.

Šalyje fiksuojamas tiesiog rekordinis skaičius moterų, kurios ryžtasi skausmingai ir nežinia kaip galinčiai pasibaigti sterilizacijos procedūrai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvenimus laužantis moterų pasirinkimas – siaubas ligoninėje ar tragiškas gyvenimas?

Vaiką arba kelis vaikus šalyje auginti yra taip sunku, kad moterys pačios savanoriškai renkasi sterilizaciją. Šalyje ligoninės netgi organizuoja tam tikrus renginius, kurių metu moterims ši operacija atliekama nemokamai. Jose Gregorio Hernandez ligoninėje pagal nemokamą programą šia procedūra pasinaudojo jau 300 moterų. Kiekviena iš jų baiminosi pastoti ir kalbėjo, kad neįmanoma auginti vaiko, kai siaubingai trūksta tokių esminių dalykų kaip sauskelnės, pienas ir vaistai, rašo nytimes.com.

REKLAMA

Krizė taip pat nulėmė, kad labai trūksta ir prezervatyvų bei kontraceptinių priemonių. Dauguma moterų, pasirinkusių procedūrą, taip pat tvirtino, kad dauguma jų nėštumų buvo neplanuoti ir nepageidautini – jos neturėjo priemonių jų išvengti.

25 metų stilistė pasakoja, kad ji nervinosi dėl operacijos, tačiau buvo tvirtai apsisprendusi dėl operacijos. Nors ji turi darbą, vieniša moteris vos pajėgia išmaitinti dabar jau auginamus 5 vaikus.

„Sunku būti mama. Jei tavo vaikas suserga, turi lakstyti, kol surandi ligoninę. Tai tarsi išgyvenimo kova kiekvieną dieną. Neįsivaizduojate, ką reiškia pirkti sauskelnes juodojoje rinkoje arba dar prieš aušrą atsistoti į eilę ir kovoti su kitais dėl vaikui būtiniausių daiktų“, - pasakoja venesuelietė.

Visoje šalyje fiksuojamas maisto produktų ir kitų prekių trūkumas, skelbia „CNN Money“.

Nuo šių metų pradžios bolivaras dolerio atžvilgiu nuvertėjo jau 96 proc.: antradienį vienas doleris kainavo 84 tūkst. bolivarų, nors lapkričio pradžioje už vieną dolerį buvo mokama dar 41 tūkst. bolivarų. Palyginimui, metų pradžioje vienas doleris kainavo tik 3100 bolivarų, rodo į Pietų Ameriką orientuoto tinklalapio „DolarToday“ duomenys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų