Šaudynės Čikagoje: per laidotuves nukentėjo 14 žmonių papildyta 08:57 val.

Čikagoje per laidotuves antradienį įsipliekus šaudynėms buvo sužeisti 14 žmonių, JAV prezidentui Donaldui Trumpui grasinant pasiųsti federalines pajėgas į kelis demokratų merų valdomus miestus.

Incidentas prasidėjo automobilyje buvusiems asmenims „ėmus šaudyti į laidotuvių dalyvius. Tuomet lai laidotuvininkai atsakė ugnimi“, žurnalistams sakė Čikagos policijos viršininko pavaduotojas Ericas Carteris.

Šią vasarą šaudynės tragiškai tapo įprastu reginiu Jungtinėse Valstijose. Anot vietos žiniasklaidos, smurto apimtoje Čikagoje vien praėjusį savaitgalį iš viso buvo pašauti 63 žmonės, o 12 žuvo.

E. Carteris pranešė, kad per antradienį įvykusias šaudynes buvo sužeisti 14 žmonių, bet nepatikslino, kokios jie yra būklės.

„Mūsų gatvėse ir žmonių, kurie niekada neturėtų jų turėti, rankose yra per daug ginklų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Čikagos merė Lori Lightfoot po incidento, kurį ji pavadino „siaubingomis masinėmis šaudynėmis“.

D. Trumpas pagrasino pasiųsti į JAV miestus daugiau federalinių teisėsaugos pareigūnų, visų pirma reaguodamas į antirasistinius protestus, krečiančius šalį nuo gegužės mėnesio, kai suimamas vieno baltojo Minesotos policininko žuvo juodaodis George'as Floydas.

Krašto saugumo departamentui (DHS) praėjusią savaitę pasiuntus į Oregono Portlandą dešimtis Pasienio tarnybos policininkų ir federalinių maršalų, kurių daugelis dėvėjo kariškas uniformas, D. Trumpas nurodė, kad tokių veiksmų imtųsi ir kituose demokratų vadovaujamuose miestuose, pavyzdžiui, Čikagoje ir Niujorke.

„Jokiomis aplinkybėmis neleisiu Donaldo Trumpo kariams atvykti į Čikagą ir terorizuoti mūsų gyventojų“, – vėlų antradienį tviteryje parašė L. Lightfoot.

Pranešama, kad DHS ruošėsi pasiųsti į Čikagą 150 sukarintų struktūrų narių, miesto policijai susirėmus su demonstrantais, norėjusiais nuversti Kristupo Kolumbo statulą.

REKLAMA

D. Trumpas ruoštą atsaką pavadino būtinu ir net pareiškė, jog padėtis Čikagoje yra „rimtesnė nei Afganistane“.

Prezidentas taip pat užsiminė, kad federaliniai agentai galėtų būti pasiųsti į Filadelfiją, Detroitą, Baltimorę ir Oklandą.

Pirmadienį šešių didmiesčių – Atlantos, Vašingtono, Siatlo, Čikagos, Portlando ir Kanzas Sičio – merai laiške laikinajam krašto saugumo sekretoriui Chadui Wolfui ir generaliniam prokurorui Billui Barrui perspėjo, kad sukarintų pajėgų dislokavimas jiems neprašant pažeistų Konstituciją.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-07-22 10:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cikagos mere yra is JAV demokratu partijos kuri palaiko protestus ir visus arestuotus paleidzia kita diena.
JAV demokratu partija palaiko neramus JAV viduje, saudynes tarp juoduju, plesimus ir t. t.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų