JAV kaltina Kinijos programišius mėginimu pavogti COVID-19 tyrimų informacijos

JAV Teisingumo departamentas antradienį apkaltino du Kinijos kompiuterinius įsilaužėlius pavogus šimtų milijonų dolerių vertės prekybos paslapčių iš įmonių visame pasaulyje, o pastaruoju metu mėginus atakuoti bendroves, kuriančias vakcinas nuo naujojo koronaviruso.

Kaltinamajame akte, apie kurį daugiau komentarų tikimasi sulaukti per pareigūnų organizuojamą spaudos konferenciją, sakoma, kad minėti programišiai pastaraisiais mėnesiais ieškojo pažeidžiamų vietų kompiuteriniuose tinkluose, priklausančiuose bendrovėms, šiuo metu kuriančioms skiepus ir kitus gydymo metodus nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19.

Dokumente išvardyti kaltinimai dėl verslo paslapčių vagysčių ir sukčiavimo pasitelkiant elektronines priemones. Pasak prokurorų, kompiuteriniai įsilaužėliai yra pavogę informacijos, jų žiniomis, turinčios dominti Kinijos vyriausybę.

Kaltinamajame akte nepateikiama jokių detalių, rodančių, kad programišiams pavyko pasisavinti kokios nors informacijos apie COVID-19 tyrimus, nors pastangos prasiskverbti į atitinkamų bendrovių sistemas buvo dedamos.

Kaltinamasis dokumentas anksčiau šį mėnesį buvo pateiktas federaliniui teismui Vašingtono valstijoje, o antradienį jis buvo viešai paskelbtas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų