REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijoje sulaikytos Rusijos pilietės Sofijos Sapegos patėvis Serhejus Dudičius patvirtino, kad jai pareikšti kaltinimai, ir taip pat pažymėjo, kad ji jaučiasi itin prislėgta.

Baltarusijoje sulaikytos Rusijos pilietės Sofijos Sapegos patėvis Serhejus Dudičius patvirtino, kad jai pareikšti kaltinimai, ir taip pat pažymėjo, kad ji jaučiasi itin prislėgta.

REKLAMA

„Viskas, kas parašyta apie kaltinimus, yra tiesa. Penktadienį buvo atliktos tyrimo procedūros ir buvo susitikimas su konsulu. Jai gresia šešeri metai kalėjimo“, – pareiškė jis agentūrai „Interfax“.

S. Dudičius taip pat pažymėjo, kad mergina jaučiasi itin prislėgta, nes tikėjosi, kad tyrimo baigtis bus kitokia.

„Šie kaltinimai ją labai prislėgė. Ji tikėjosi, kad bus pasiektas susitarimas su tardytojais, tikėjosi Rusijos pagalbos, ekstradicijos, kad teismo apskritai nebus. Bet, matyt, kažkas pasuko ne ta linkme“, – spėjo jis.

S. Sapegos patėvis pažymėjo dabar nematąs kitos išeities, kaip tik laukti teismo Baltarusijoje. Tokios pat nuomonės, jo teigimu, laikosi ir konsulas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau sekmadienį britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų rusų kalba tarnyba pranešė, kad S. Sapegai pareikšti galutiniai kaltinimai.

Pagrindinis straipsnis, pagal kurį S. Sapegai pareikšti kaltinimai, yra Baltarusijos baudžiamojo kodekso 130 straipsnio 3 dalis (neapykantos kurstymas). Jai gresia šešeri metai kalėjimo – tai minimali bausmės pagal šį straipsnį trukmė, atsižvelgiant į ikiteisminį susitarimą, kurį S. Sapega sudarė su tardytojais, nurodė tarnyba.

REKLAMA

Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto studentė S. Sapega gegužės 23 dieną buvo sulaikyta kartu su savo draugu, opozicijos tinklaraštininku Ramanu Pratasevičiumi Minsko oro uoste, Baltarusijos režimui priverstinai nutupdžius bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, kuriuo pora skrido iš Atėnų į Vilnių.

Minskas vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sako, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Advokatui S. Sapegą pirmąkart buvo leista aplankyti tik gegužės 28 dieną.

Tyrimų komiteto pirmininkas Dzmitryjus Hara birželį sakė, kad S. Sapega kaltinama socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymu.

„Sofija Sapega buvo sulaikyta dėl įtariamo Baudžiamojo kodekso nusikaltimo – dalyvavimo masiniuose neramumuose. Beveik iš karto ji buvo įvardyta kaip įtariamoji kitoje baudžiamojoje byloje dėl socialinės neapykantos ir nesantaikos kurstymo“, – tuomet pareiškė D. Hara.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų