naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno teisininkų komanda dar vienoje vietoje aptiko dokumentų su slaptumo žymomis, trečiadienį naujienų agentūrai AP teigė šiuo klausimu informuotas šaltinis. 

Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno teisininkų komanda dar vienoje vietoje aptiko dokumentų su slaptumo žymomis, trečiadienį naujienų agentūrai AP teigė šiuo klausimu informuotas šaltinis. 

REKLAMA

Pranešimas pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV lyderio advokatas pareiškė, kad J. Bideno teisininkai rado įslaptintų dokumentų buvusiame jo biure Vašingtone.

Anksčiau šią savaitę Baltieji rūmai patvirtino, kad JAV Teisingumo departamentas nagrinėja „nedaug rastų dokumentų su slaptumo žymomis“.

Baltųjų rūmų atstovai teigė, kad J. Bideno advokatai dokumentus rado su Pensilvanijos universitetu susijusiame analitiniame centre „Penn Biden Center“ ir nedelsiant paskambino į JAV Nacionalinį archyvą. 

J. Bidenas biurą šiame analitiniame centre turėjo iki 2017-ųjų dirbdamas viceprezidentu ir vėliau, kol 2019-aisiais pradėjo Demokratų partijos kandidato į prezidentus rinkimų kampaniją. 

REKLAMA

Su AP trečiadienį kalbėjęs asmuo teigė, kad JAV lyderio teisininkų komanda kitoje vietoje rado daugiau įslaptintos medžiagos.

Minėtas asmuo nebuvo įgaliotas viešai aptarinėti detalių ir kalbėjo su anonimiškumo sąlyga.

Kiek anksčiau Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre bandė išvengti klausimų apie tai, kaip J. Bidenas tvarkėsi su įslaptinta informacija. 

REKLAMA

Ji pažymėjo, kad Baltieji rūmai yra įsipareigoję dėl šio klausimo elgtis teisingai ir kad JAV prezidento asmeniniai advokatai iš karto informavo Nacionalinį archyvą. 

Tačiau K. Jean-Pierre neatskleidė, kada apie šią situaciją buvo informuotas pats J. Bidenas, ar gali būti daugiau slaptų dokumentų kitose neleistinose vietose ir kodėl Baltieji rūmai daugiau nei du mėnesius delsė atkleisti, kad buvo rasta pirmoji dokumentų partija. Šie dokumentai buvo aptikti lapkričio 2 dieną, likus kelioms dienoms iki JAV kadencijos vidurio rinkimų.

REKLAMA

Teisingumo departamento patikrinimas dar tęsiasi, pabrėžė K. Jean-Pierre.

Baltieji rūmai ir Teisingumo departamentas trečiadienį atsisakė komentuoti pasirodžiusius pranešimus apie antrą įslaptintų dokumentų pluoštą. 

Apie tai pirmoji pranešė televizija „NBC News“.

Paaiškėjus, kad J. Bidenas galbūt netinkamai tvarkė įslaptintus ar prezidento dokumentus, tai gali tapti politiniu galvos skausmu JAV lyderiui, kuris savo pirmtako Donaldo Trumpo sprendimą laikyti šimtus slaptų dokumentų savo privačiame klube Floridoje yra pavadinęs neatsakingu.

REKLAMA
REKLAMA

J. Bidenas sakė, jog „nustebo sužinojęs, kad į tą biurą buvo nugabenti kokie nors vyriausybiniai dokumentai“, bet pridūrė, kad jo advokatai „pasielgė taip, kaip turėjo pasielgti“ – iš karto paskambino į Nacionalinį archyvą. 

Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto įtakingiausias respublikonas paprašė, kad JAV žvalgybos bendruomenė atliktų galimai įslaptintų dokumentų „žalos įvertinimą“. 

Šis faktas taip pat gali apsunkinti Teisingumo departamento svarstymą, ar pateikti kaltinimus respublikonui D. Trumpui, kuris sieks susigrąžinti prezidento postą 2024 metų rinkimuose ir ne kartą yra pareiškęs, kad departamento tyrimas dėl jo paties elgesio prilygsta korupcijai.

REKLAMA

Rugpjūtį valdžios institucijos atliko kratą  D. Trumpo rezidencijoje „Mar-a-Lago“ Floridoje – po to, kai jis nesureagavo į daugkartinius prašymus bendradarbiauti dėl dokumentų, paimtų iš Baltųjų rūmų po jo pralaimėjimo 2020-ųjų rinkimuose, atgavimo.

D. Trumpo rezidencijoje FTB rado tūkstančius vyriausybinių dokumentų, įskaitant daugiau nei 100 pažymėtų žyma „slaptai“ ar „visiškai slaptai“.

Pranešama, kad dokumentuose buvo aptariamos tokios temos kaip slapta žvalgybinė informacija apie Kiniją ir Iraną, taip pat branduolinės paslaptys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų