Vartotojai pasipiktino dėl „degančių“ šokoladų
Anksčiau buvo populiaru deginti „turkiškus sausainius“ ir stebėtis, kad jie liepsnoja. Pastarosiomis dienomis Rusijos socialinių tinklų erdvėje pradėta deginti šokoladus, visa tai filmuoti ir kelti į internetą. Maža to, dauguma tokių žmonių išsakė savo neigiamą nuomonę apie „degantį“ produktą. Anot vartotojų, geras ir kokybiškas šokoladas neturėtų degti.
Oficialių institucijų tikinimai, kad „degantis“ šokoladas dar nereiškia kažko blogo, o tiesiog kitokią sudėtį, taip pat mažai veikia. Vargu ar įtikins ir vieno vartotojo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame jis padegė kavos pupelę, ir ji liepsnojo, kaip ir iš trintų pupelių pagaminti šokoladai.
Priklauso nuo sudėties
Rusijos kepėjų ir konditerių gildijos viceprezidentė Irina Eldarchanova internetiniam leidiniu „tjournal“ paaiškino, kad šokolado „elgesys“ priklauso nuo jo sudėties – ypač nuo to, kiek jame yra kakavos riebalų ir kakavos miltelių. Būtent nuo to priklauso, ar šokolado gaminys deginamas liepsnos, ar lydysis, ar ir liepsnos ir lydysis.
Įprastai, jeigu šokolade yra daugiau kakavos sviesto ar riebalų, tai ji lydosi, o jeigu daugiau trintos kakavos, tai tuomet degs. Dažniausiai brangesniame šokolade yra daugiau riebalų, o pigesniame – trintos kakavos. Pačiuose pigiausiuose yra vien milteliai, pažymėjo konditerė.
Teoriškai, pigiausias šokoladas degs, o brangiausias – lydysis, nes jame būna daugiau riebalų. Tačiau yra ir tokie saldumynai, kurie yra parduodami kaip šokoladas, nors ten tėra dažyti riebalai, kakavos nerasite nė kvapo. Tokie ir kainuos nedaug, ir lydysis padegti.