Statistiniai duomenys skelbia, kad apie 30 proc. Rusijos aukštųjų mokyklų studentų vartoja arba yra bandę narkotikų. Vienoje iš prestižinių šalies aukštųjų mokyklų kasmet iš studijų pašalinama iki 10 proc. studentų dėl problemų, susijusių su kvaišalų vartojimu.
Taip pat nurodoma, kad būtent priklausomybė nuo narkotikų tampa pagrindine priežastimi, dėl kurios jie išmetami iš studijų, interviu naujienų agentūra RIA Novosti sakė vyriausiasis Rusijos narkologas Eugenijus Briunas.
"Kai kuriose, ypač prestižinėse aukštosiose mokykloje iki 30 proc. studentų vartoja narkotikus. O kadangi narkomanas negali nei mokytis, nei dirbti ir išvis jis nieko negali, išskyrus vartoti narkotikus, todėl juos išmeta iš aukštųjų mokyklų", - teigė vyriausias šalies narkologas.
E.Briunas pažymėjo, kad narkomanijos problema iš esmės slypi jaunime. Šiuo metu Rusijoje oficialiai yra užregistruota daugiau nei pusė milijono narkomanų.
Anot specialisto, tyrimai rodo, jog pirmąkart paaugliai marichuanos parūko 14-15 metų - tarp vyresniųjų klasių moksleivių apie 10-13 proc. yra jau bandžiusių narkotikus. O tarp aukštųjų mokyklų studentų bandžiusių narkotikus yra 15-30 proc.
Vyriausias Rusijos narkologas pranešė, kad vienoje iš prestižinių šalies aukštųjų mokyklų kasmet iš studijų pašalinama iki 10 proc. studentų dėl problemų, susijusių su kvaišalų vartojimu.
E.Briunas įsitikinęs, kad jaunuolius būtina tikrinti, ar jie nevartoja narkotikų. Narkologas pažymėjo, kad nesvarbu, ar tai bus priimta atskiru Vyriausybės nutarimu, ar kitokia forma, tačiau artimiausiu metu toks testavimas šalyje bus privalomas.
"Testavimas bus privalomas. Nesakau, kad tikrins kiekvieną - tai visai nebūtina. Tačiau kai kuriuos moksleivius ir studentus, kažkur apie 20-25 proc., testuoti yra būtina", - teigė narkologas. Šiuo metu Rusijoje kaip tik ir kuriamos tokio jaunimo testavimo formos.
Indrė Sesartė